Fundusze na budowę chodników przy drodze powiatowej

PYTANIE:

Witam serdecznie, chciałem spytać, czy są jakieś dotacje bezpośrednio z ministerstwa dla gminy, stowarzyszenia lub sołectwa na budowę chodników w miejscowości turystycznej przy drodze powiatowej? […]

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie,

Proszę nie traktować mojej odpowiedzi jako porady prawnej. Nie słyszałam o takiej możliwości dofinansowania budowy chodnika przy drodze powiatowej ze środków ministerstw. Natomiast, jeśli chodnik leży /ma leżeć przy drodze powiatowej – to adresatem pytania jest na pewno powiat, o ile powiat jest właścicielem pobocza, na którym ma stanąć chodnik.

Budowa chodnika musi być wpisana w zadania własne „właściciela” prawnego, w tym przypadku powiatu. Oczywiście sam powiat, wiedząc o takie potrzebie, może starać się o środki z zewnątrz z różnego typu programów, np. unijnych, zwłaszcza, że miejscowość ma charakter turystyczny (ale jednak nie gmina, nie Stowarzyszenie, nie sołectwo – bo to nie są właściciele drogi, mogą natomiast być partnerami w przedsięwzięciu budowy chodnika).

W tym kierunku poszukiwałabym źródeł potencjalnego dofinansowania, ale jednak z zastrzeżeniem, że właściciel drogi powiatowej będzie ubiegał się o te, potrzebne środki.

Polecam przejrzenie strony www.funduszeeuropejskie.gov.pl – tam jest dobra wyszukiwarka dotacji.  Ewentualnie o kontakt z punktem informacji o funduszach europejskich.

 

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji przedsięwzięcia!

Monika Kaczmaryk

www.witrynawiejska.org.pl

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!