Fundusze na założenie parku żywych rzeźb we wsi

PYTANIE:

Dzień dobry. Od niedawna jestem sołtysem w pięknej wsi […..]. W naszej wsi nie mamy żadnego obiektu, gdzie można byłoby popracować nad integracją , rozwojem dzieci i młodzieży itd. Nie mamy świetlicy, szkoły, przedszkola- nic. Mam za to bardzo fajnych mieszkańców którzy mocno angażują się w prace społeczne/ sami w społecznej inicjatywie zbudowaliśmy 400m chodnika we wsi/.Mamy wiele pomysłów a jednym z nich jest zrobienie parku żywych rzeźb, uczniowie architektury robią nam projekt / wolontariat/. Oprócz instalacji w parku pojedyncze rzeźby będą rozmieszczone po całej wsi itp. Proszę o podpowiedź, gdzie szukać funduszy na realizację tego pomysłu. Ja prowadzę profil na FB […] dopiero od 2 miesięcy, ale dzięki naszym działaniom już obserwujemy zwiększone zainteresowanie naszą wsią. Odradza się tutaj winiarstwo, mamy piękne winnice, widoki i klimat , ale nie mamy tego, co dodało by nam wiatru w żagle-pomocy.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. […]

ODPOWIEDŹ:
Witam serdecznie,
Dziękuję za e-mail do redakcji Witryny Wiejskiej. Pomysł świetny! Wasza strona/profil wsi na FB – bardzo przejrzysta i można pozazdrościć pięknego miejsca, ludzi i ich entuzjazmu!
Źródeł finansowania jest bardzo wiele. Nie wiem, czy korzystacie Państwo z Programu „Działaj Lokalnie” na Waszym terenie, czy znacie swoją organizację lokalną, która prowadzi lokalny konkurs dotacyjny pn. Działaj Lokalnie (mam nadzieję, że taka organizacja jest w Waszej gminie/powiecie/regionie – trzeba odszukać na mapie, na stronie Programu: http://www.dzialajlokalnie.pl/log/przegladaj.html#.VT3n1NLtmko

Akurat teraz w wielu miejscach ogłaszane są lokalne konkursy Działaj Lokalnie, proszę tylko sprawdzić, gdzie możecie Państwo składać wniosek.
Myślę, że dobry konkurs dla Was to także Program „Razem Możemy Więcej” Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej www.efrwp.pl
Podaję link bezpośrednio do opisu programu: http://www.efrwp.pl/spolecznosci-lokalne/razem-mozemy-wiecej/o-programie-sl

Mogą to być także inne konkursy dotacyjne, zależnie od tego w jaki sposób chcecie tę inicjatywę przeprowadzić i na co położycie nacisk, jeśli chodzi o cele i rezultaty:
Fundacja Banku Zachodniego WBK
http://fundacja.bzwbk.pl/tag/programy-grantowe/

Fundacja PZU, „Z PZU po lekcjach”
http://fundacjapzu.pl/275.html

 

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” – Konkurs „Seniorzy w akcji” skierowany do osób 60+ i do par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba do 35+), które mają pomysł na projekt społeczny.
www.seniorzywakcji.pl

Program „Równać Szanse” – konkurs regionalny (nabór rusza w sierpniu 2015 roku)
http://rownacszanse.pl/warte_uwagi/konkursy_dotacyjne/

Edukacja Ekologiczna, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/44123-nabor-wnioskow-w-i-konkursie-2015-w-ramach-programu-edukacja-ekologiczna

To tyle na początek. Może warto też skorzystać z pomocy lokalnych organizacji wspierających inicjatywy obywatelskie w woj.lubuskim (doradztwo, informacje, konsultacje):
Najłatwiej znaleźć je na stronie ngo.pl, podaję link do bazy:
http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wyniki=1&kryt_nazwa=&kryt_miasto=&kryt_woj=4&kryt_infra_f=3&szukanie=infra

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji planów i projektów w Górzykowie.
Monika Kaczmaryk
www.witrynawiejska.org.pl

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024
Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!