Fundusze na rozwój wsi, na zagospodarowanie wolnego czasu przez młodzież i dzieci, na działalność Fundacji, która prowadzi we wsi klub dla młodszych i starszych

PYTANIE: WITAMY SERDECZNIE ! ! ! Fundacja […] zwraca się z zapytaniem do Państwa czy przekażą nam Państwo jakieś fundusze na rozwój naszej wsi oraz na poprawę spędzania wolnego czasu przez młodzież oraz dzieci z naszej wsi. Jesteśmy dopiero co utworzoną działalnością. Obejmuje ona również klub utworzony przez młodzież dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto Nasza Fundacja pomaga ponad 300 osobom w postaci paczek żywnościowych wydawanych raz w miesiącu dzięki współpracy z Bankiem Żywności […]. Prośbę motywujemy tym iż Fundacja dzierżawi budynek od Wójta gminy , który stał bezużytecznie ponad 7 lat. Tam właśnie powstanie wspomniany już klub dla młodszych i starszych. Chcemy stworzyć w nim wiele kół zainteresowań: koło kulinarne, literackie, plastyczne, sportowo -rekreacyjne. Wolontariusze włożyli bardzo wiele pracy w sprzątanie z zewnątrz jak i wewnątrz budynku tj.; wycieranie, sprzątanie, mycie, pielenie, zgrabianie i wiele, wiele innych. Ale nie mamy pieniędzy na podstawowe materiały !!!!!!! POMÓŻCIE NASZYM DZIECIOM ! ! !Czekamy na jakikolwiek kontakt !!!! Z poważaniem [..] P.S NA POCZĄTKU LIPCA FUNDACJA RÓWNIEŻ PRAGNIE ZORGANIZOWAĆ ŚWIĘTO POTRAW REGIONALNYCH I PREZENTACJĘ ARCYDZIEŁA PLASTYCZNEGO – TO WSZYSTKO POŁĄCZONE W JEDEN DUŻY FESTYN ! POMÓRZCIE NAM ZREALIZOWAĆ MARZENIA DZIECI I MŁODZIEŻY.

ODPOWIEDŹ: Szanowni Państwo, dziękujemy za list do redakcji Witryny Wiejskiej. Zawsze nas cieszą takie inicjatywy, jak ta opisana przez Panią – to, że znajdują się ludzie, którzy chcą brać sprawy w swoje ręce i działać, zmieniać rzeczywistość na lepszą. Spróbuję odpowiedzieć zgodnie z moją wiedzą i pokierować Waszą grupę do odpowiednich źródeł. Fundacja Wspomagania Wsi nie udziela obecnie dotacji w ramach konkursów dotacyjnych.

Jeśli napiszecie Państwo projekt, który będzie zawierał pomysł na spędzanie wolnego czasu przez dzieci ze wsi i jakiś program zajęć na jakiś określony czas i dla określonej grupy dzieci i młodzieży, to proponuję przyjrzeć się zasadom i warunkom ubiegania się o dotację w następujących konkursach dotacyjnych:

„Razem Możemy Więcej” – Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej www.efrwp.pl– programy i dotacje

„Na dobry początek” – Fundacja im.J.Kantego Steczkowskiego – www.fundacja-steczkowskiego.pl

„Bank Dziecięcych Uśmiechów” – Fundacja Banku Zachodniego WBK – http://fundacja.bzwbk.pl/

” Akademia Orange” – Fundacja Orange – http://fundacja.orange.pl oraz www.akademiaorange.pl/wnioski

Program „Równać szanse” – www.rownacszanse.org.pl Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży – konkurs adresowany do młodzieży i do osób pracujących z młodzieżą z małych miejscowości.

Warto też sprawdzić na stronie Programu Działaj Lokalnie www.dzialajlokalnie.pl, czy na Waszym terenie działa Lokalna Organizacja Grantowa. Taka organizacja byłaby najlepszym źródłem i dotacji i informacji dla Państwa grupy.

Wkrótce na naszej stronie ukaże się aktualna wersja przewodnika po funduszach dla organizacji, proszę więc zaglądać do nas.

Zwracam Pani uwagę tylko na kilka źródeł, ale jest ich o wiele więcej – wszystko zależy od pomysłu i projektu, który Państwo przygotujecie dla dzieci, a potem w formie konkretnego wniosku złożycie do którejś (lub kilku) organizacji dotujących. Polecam uwadze dwa przewodniki po funduszach, które ukazały się w naszej Witrynie jakiś czas temu (oczywiście proszę je przeglądać krytycznie, bo też wymagają aktualizacji):

Środki na realizację projektów wspierających rozwój dzieci i młodzieży na terenach wiejskich
Autor: Justyna Matusiak

oraz

Źródła dotacji na projekty dotyczące edukacji nieformalnej młodzieży

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej
życzę Państwu i Fundacji powodzenia i sukcesów.

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!