Fundusze na plac zabaw we wsi

PYTANIE: Witam serdecznie redakcję portalu Witryna Wiejska. Piszę z zapytaniem, prośbą co można zrobić dla dzieci w naszej wsi? A mianowicie czy są dostępne jeszcze programy, dotacje do placów zabaw „wieś bliżej miasta”. Proszę o informacje.

ODPOWIEDŹ: Szanowny Panie, może obecnie nie ma programów specyficznie nakierowanych na tworzenie placów zabaw we wsi, ale są inne możliwości starania się o fundusze na wzbogacenie oferty edukacyjnej i rekreacyjnej dla dzieci na wsi. Pragnę tylko zwrócić uwagę (choć pewnie Pan o tym już wie), że place zabaw muszą mieć porządne uzasadnienie – odpowiednia liczba dzieci we wsi, które będą mogły korzystać z placu; organizacja/instytucja, która będzie dbała o bezpieczeństwo na placu zabaw i sam sprzęt, który wymaga certyfikatów bezpieczeństwa i konserwacji itd.

Jeśli napiszecie Państwo projekt, który będzie zawierał pomysł na spędzanie wolnego czasu przez dzieci ze wsi i jakiś program zajęć, a elementem tego projektu będzie plac zabaw we wsi, to proponuję przyjrzeć się takim konkursom dotacyjnym:

„Razem Możemy Więcej” – Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej www.efrwp.pl– programy i dotacje

„Na dobry początek” – Fundacja im.J.Kantego Steczkowskiego – www.fundacja-steczkowskiego.pl

„Bank Dziecięcych Uśmiechów” – Fundacja Banku Zachodniego WBK – http://fundacja.bzwbk.pl/

” Akademia Orange” – Fundacja Orange – http://fundacja.orange.pl oraz www.akademiaorange.pl/wnioski i ogłoszenie w naszej Witrynie o konkursie http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?t=0&c=12874

„Równać szanse” – Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży ( z tym, że jest to konkurs adresowany do młodzieży i do osób pracujacych z młodzieżą z małych miejscowości) – www.rownacszanse.org.pl

Proszę także sprawdzić, czy są jeszcze fundusze w ramach „Małych projektów” Waszej Lokalnej Grupy Działania – LGD (z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2014), gdyż tam – o ile Lokalna Strategia Rozwoju na to pozwala – są fundusze na tworzenie placów zabaw.

Warto też sprawdzić na stronie Programu Działaj Lokalnie www.dzialajlokalnie.pl, czy na Waszym terenie działa Lokalna Organizacja Grantowa. Taka organizacja byłaby najlepszym źródłem i dotacji i informacji dla Państwa.

Zwracam Panu uwagę na kilka tylko źródeł, ale jest ich więcej, wszystko zależy od pomysłu i projektu, który Państwo przygotujecie dla dzieci. Polecam uwadze przewodnik po funduszach na wakacje dla dzieci:

Jeśli szukasz pieniędzy na organizację wypoczynku/wakacji dla grupy dzieci…

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej
życzę Panu i Pana współpracownikom powodzenia w realizacji marzeń i planów.

 

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024
Wybrane powiaty i miasta
13.05.2024
- 31.07.2024
cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024
Wybrane powiaty i miasta
13.05.2024
- 31.07.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!