Fundusze na powiększenie pasieki

PYTANIE: MIESZKAM W GORCACH. MAM 22 RODZINY, OD ROKU NIMI GOSPODARUJE, PRAGNE POWIĘKSZYĆ TEN DOBROSTAN DO OKOŁO 100 RODZIN. JAK WYSTAPIC O POMOC ZE SRODKÓW UE?

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie, po pierwsze, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam na Pana pytanie. Proponuję z tym pytaniem zwrócić się do najbliższego oddziału/koła Polskiego Związku Pszczelarskiego http://zwiazek-pszczelarski.pl/, czy jakiejś lokalnej organizacji/stowarzyszenia pszczelarzy. Z tego co wiem, nie ma dofinansowania dla indywidualnych pszczelarzy, wszelkie dopłaty przechodzą przez stowarzyszenia/związek (dopłaty do leków, do sprzętu). Dopłat udziela Agencja Rynku Rolnego – podaję link do dokumentu ARR Wsparcie rynku produktów pszczelich: http://www.arr.gov.pl/data/01644/warunki_miod_2013_2014.pdf. Chyba, że jest Pan przedsiębiorcą (?), a produkcja miodu to Pana główna działalność gospodarcza, wtedy należy inaczej szukać informacji – w programach dotacyjnych dla np. małych i średnich przedsiębiorstw?

Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie można się starać o dopłaty do zakupu nowych uli, ale nie znam szczegółowych wymagań, polecam więc kontakt przez organizację pszczelarzy, gdyż i tak będzie ona najprawdopodobniej pośredniczyła w ewentualnej dotacji.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej,
życzę Panu powodzenia w przedsięwzięciu i serdecznie pozdrawiam,

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!