Leśne gry

repository_LG_LG-tshzajaMINI2
„Leśne gry” są kontynuacją rozpoczętych w 2008 roku działań, podejmowanych przez mołodycką młodzież – członków Bazy Młodych, mający na celu rozwój zainteresowań i pasji związanych z naszą Małą Ojczyzną.Dzięki „Leśnym, grom”, każdy kto odwiedzi Mołodycz będzie mógł udać się w wyprawę trasą ścieżki historycznej, malowniczo położonej wśród pól i lasów,  poznając legendy i opowiadania, w których wciąż żywe są obrazy związane z najazdami hord tatarskich, czy z obecnością króla Jana III Sobieskiego. Zobaczy również ślady wydarzeń ukazujących przebieg I i II wojny światowej na naszej ziemi.
Dla najmłodszych odkrywców przeszłości, którym nie straszne są wilki i inne leśne stwory, przygotowane zostały dwie historyczne gry fabularne: „Giermek Sobieskiego” oraz „Wilcze tajemnice”, gdzie każdy z nich będzie mógł spróbować odnaleźć jedenaście tajnych pieczęci Króla Jana, a także zmierzyć się z rozwiązaniem szyfru pozostawionego przez wilka.
Dzięki tej fascynującej wyprawie w przeszłość „Leśne gry” tworzą pewnego rodzaju żywe laboratorium historii naszego terenu, poprzez udział w którym, każdy może stać się aktywnym uczestnikiem wydarzeń tamtych czasów.
LEŚNE GRY – TERENOWA ŚCIEŻKA HISTORYCZNA

LEŚNE GRY – KOLOROWANKI – POMALUJ I ZAPAMIĘTAJ

Projekt „Leśne gry” zrealizowany został przez „Bazę Młodych” w ramach programu „Make a Connection – Przyłącz Się!”, sfinansowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz firmę Nokia, we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju „Młody Mołodycz”, Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu oraz Gminą Wiązownica.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!