Fundusze na działalność świetlic wiejskich

PYTANIE: Zwracam się z pytaniem w/s konkursu nasza świetlica nasz klub. Właśnie jesteśmy w trakcie rejestracji dokumentacji Stowarzyszenia społeczności wiejskiej Gminy [….]. Członkami tej organizacji będą mieszkańcy 7 sołectw na 9 istniejących w gminie, w których istnieją 3 świetlice nowo wyremontowane. Chcielibyśmy pozyskać środki na zagospodarowanie ich oraz działania  integracyjne społeczność wiejską na zajęciach świetlicowych oraz organizacji wspólnych imprez, festynów, dożynek gminnych itp. Nie mogę znaleźć informacji na temat tego konkursu lub innego, który już otworzono. Chyba, że jeszcze nie uruchomiono tego typu konkursów to proszę o informację. Z pozdrowieniami [nazwisko znane redakcji] – założycielka stowarzyszeń, Radna, nauczyciel z zawodu.

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani, Konkurs Nasza Świetlica Nasz Klub był ostatnio ogłaszany w 2007 roku. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie ponownie ogłaszany przez Fundację, która ma obecnie inne priorytety wsparcia. Ale proszę nie tracić nadziei, funduszy na działalność świetlic wiejskich i projektów integrujących i aktywizujących społeczność wiejską jest całkiem sporo.

Proszę zwrócić uwagę na konkurs Lokalnej Grupy Działania w Państwa powiecie – na Małe Projekty, a także:

na konkursy Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej http://www.efrwp.pl/ – zwłaszcza konkurs pn. „Razem Możemy Więcej”

na program Działaj Lokalnie i konkursy dotacyjne ogłaszane przez Lokalne Organizacje Grantowe www.dzialajlokalnie.pl

na ofertę Europejskiego Funduszu Społecznego, z Priorytetu VII, działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji oraz działanie 9.5. – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Podaję Pani link do naszego przewodnika po funduszach. Jest on co prawda w tej chwili aktualizowany, dlatego proszę zawsze sprawdzać aktualne terminy i oferty (to się niestety szybko zmienia).

http://ww.org.pl/data/VademecumPoFunduszach_kwiecien2010.pdf

lub bardziej aktualnego przewodnika na projekty dla dzieci i młodzieży:
http://www.fww.org.pl/poradnik_dzieci.pdf

czy ogólną informację o źródłach finansowania działalności świetlic wiejskich:

http://ww.org.pl/strona.php?p=2549

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej

serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji planów,

Monika Kaczmaryk

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024
Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!