Zajęcia sportowe w gospodarstwie agroturystycznym

PYTANIE: Witam. Pisze do Pana z prośbą o poradę, pomoc. Rodzice prowadzą już od jakichś 3 lat gospodarstwo agroturystyczne, nie jest to ich stały dochód, ale raczej nazwałabym to pasją i dodatkowym zarobkiem. Mamy sporą działkę z domkiem, który pomieści 8 osób. Domek jest spadkiem po dziadkach. Rodzice włożyli w niego już dość sporo pieniędzy i pracy (kominek, remont, plastikowe okna itd.), ale jak już pisałam sprawia im to przyjemność i nie o pieniądze tu chodzi. Na podwórku jest huśtawka miejsce ogniskowe altanka. W tym roku kończę liceum ogólnokształcące i mam dość długo wakacje. Myślałam więc żeby też w jakiś sposób zarobić troszkę pieniędzy. Wpadłam na pewien pomysł ,,biznesu,, i właśnie zwracam się z prośba o poradę, czy pomysł jest dobry, opłacalny i czy w ogóle wypali.

Dużo osób a w szczególności kobiet ma problem z nadwagą , nawet jeżeli go nie ma zawsze chce coś poprawić w swojej figurze. Zaczęły być popularne ,,turnusy odchudzające,,. Wszystkie odbywają się w hotelach spa itp. Nie znalazłam żadnego ośrodka lub gospodarstwa agroturystycznego na wsi które cos takiego proponuje. […] Wiec pomyślałam ze można by było coś takiego zorganizować. Mam duże pojęcie na temat odchudzania, diet, ćwiczeń, masaży i dbania o urodę. Proponowałabym 2 tygodniowe turnusy : w cenę wchodziłoby ułożenie diety, wyżywienie podchodzące właśnie pod dietę. Wycieczki rowerowe po puszczy i okolicznych miejscowościach z przewodnikiem. Ułożenie planu ćwiczeniowego ( aerobik , rower , bieganie , nordic walking), które bym prowadziła (np. na polanie) ,relaks np. medytacja ( sama medytuje) o zachodzie słońca . Ogólny wypoczynek , masaże. Spotkanie na basenie 2 razy w tygodniu z ratownikiem (możliwość nauki pływania). Za taki turnus chciałabym ok. 1000zł od osoby. Co pan o tym myśli ?

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie, otrzymałam Pani pytanie od mojego kolegi z redakcji i spróbuję na nie odpowiedzieć.

Pomysł jest bardzo dobry, choć na pewno wymaga odpowiedniego przygotowania. Myślę, że musi Pani odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

– czy ma Pani udokumentowane kwalifikacje w dziedzinie prowadzenia zajęć sportowych, układania diet? O to na pewno będą pytać potencjalni klienci, nie wspominając już o instytucjach kontrolujących tego typu działalność.
Proponowana przez Panią działalność dotyczy zdrowia człowieka – ważne, żeby nie zaszkodzić klientom, a do tego potrzebna jest spora wiedza i udokumentowane kwalifikacje. Masażu nie można robić, bez odpowiednich kwalifikacji, bo jak Pani wie, masażem można zrobić komuś krzywdę (komuś, kto np. ma chorobę wieńcową itd…). Podobnie z układaniem diety. Myślę, że powinna Pani ten wolny czas wykorzystać na kursy i szkolenia, zdobyć odpowiednie papiery i dopiero wtedy zacząć świadczenie usług w ramach gospodarstwa agroturystycznego swoich rodziców.

Jeszcze raz chcę podkreślić, że Pani pomysł jest bardzo dobry, natomiast namawiam do solidnego przygotowania się do świadczenia tego typu usług zdrowotnych.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie,

w imieniu redakcji Witryny Wiejskiej
Monika Kaczmaryk

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024
Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!