Szanse na uzyskanie kredytu z UE na zakup gospodarstwa rolnego

Skoro nie jest Pan rolnikiem powinien Pan występować o fundusze z puli dla małych i średnich przedsiębiorców – zarówno jeśli chodzi o ew. dotację jak i kredyt.Proponuję po pierwsze skontaktować się z najbliższą Regionalną Instytucją Finansującą na Mazowszu (którą jest Fundacja Małych i Średnich Przedsiebiorstw) i zapytać o te dwie możliwe formy wsparcia dla rozpoczęcia Pana działalności gospodarczej – adres poniżej. W ramach Fundacji MiŚP działa Punkt Konsultacyjny, którego zadaniem jest udzielanie informacji z zakresu programów dotacji.

RIF: Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw

ul. Smocza 27, 01 – 048 Warszawa

tel. (0-22) 838-02-91 fax. 0-22 838-02-61

e-mail:izbarimp@fund.org.pl

http://www.fund.org.pl/

Dodatkowy kontakt to Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych – jednostka Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, która także ma rozprowadzać środki unijne dla małych i średnich przedsiębiorstw.

http://www.zporr.mazovia.pl/

Może Pan jeszcze zajrzeć na stronę Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości http://www.mirip.org.pl/index.php?strona=192 i zapoznać się z informacją o funduszach dla małych i średnich przedsiębiorstw z funduszy europejskich, z puli na lata 2007-2013 – która ciągle jeszcze nie została uruchomiona. Ale według mnie najlepszym kontaktem dla Pana będzie instytucja, która zajmuje się m.in. dystrybucją środków z funduszy strukturalnych oraz poradnictwem, czyli RIF na Mazowszu – Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Dodatkowo, jako dotychczasowy dzierżawca gospodarstwa rolnego (jak rozumiem z Pana listu) warto też, aby porozmawiał Pan z pracownikami Ośrodka Doradztwa Rolniczego z gminy i przedstawił mu swoją sytuację oraz zapytał o możliwości korzystania z kredytów i dotacji dla rolników.

Najbliższy Pana ODR będzie chyba w Brwinowie.

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!