Prośba o pomoc w zebraniu książek do biblioteczki oraz zakupie komputera

W odpowiedzi na Pani prośbę o pomoc w zebraniu książek do biblioteczki oraz zakup komputera.  Po pierwsze gratuluję chęci zrobienia czegoś wspólnie dla swojej miejscowości i zapału. To jest już bardzo dużo!

Radziłabym Państwu skontaktować się z najbliższą działającą organizacją pozarządową w Państwa powiecie: fundacja lub stowarzyszeniem, które pomagają właśnie takim aktywnym grupom, jaka powstaje w Raju. Mi znana jest organizacja z Nidzicy – Nidzicki Fundusz Lokalny, który przyznaje dotacje na różnorodne inicjatywy organizowane przez mieszkańców wsi, ale także doradza i pośredniczy w różnych inicjatywach.  Najlepiej od razu tam zadzwonić/napisać i porozmawiać, jak mogą Państwu pomóc w zorganizowaniu tej biblioteczki i kącika komputerowego.

http://www.funduszlokalny.nidzica.pl/PORTAL/index/

Stowarzyszenie – Nidzicki Fundusz Lokalny
ul. Rzemieślnicza 3
13-100 Nidzica
tel. +48 (0 prefix 89) 625 36 51,
tel./fax. +48 (0 prefix 89) 625 36 62
e-mail: funduszlokalny@funduszlokalny.nidzica.pl 

Ponadto, jest wiele organizacji np. nasza – Fundacja Wspomagania Wsi, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Akademia Rozwoju Filantropii, które co jakiś czas ogłaszają konkursy dotacyjne. Taką listę organizacji dotujących znajdą Państwo w naszej Witrynie Wiejskiej, podaje Pani link:

http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?p=1085

I jeszcze jedna rzecz – nasza Fundacja Wspomagania Wsi organizuje bezpłatne warsztaty, podczas których Pani lub ktoś z grupy aktywnych osób z Raju – może się nauczyć jak przygotowywać projekty na rzecz swoich społeczności  i jak ubiegać się o środki finansowe, dotacje. Wiem, ze jest jeszcze wolny termin warsztatów w maju 2007. Warto się zapisać na takie szkolenie!

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!