Programy partnerskie


Autor: Piotr Subotkiewicz

Program partnerski to pośrednictwo w sprzedaży produktów lub usług. Nasze zarobki są prowizjami od ich sprzedaży. Z jednej strony, programy partnerskie są wygodnymi narzędziami– nie musimy posiadać własnych produktów, prowadzić sklepu, zarabiamy na pośrednictwie, z drugiej strony jednak, na ogół nie są to pieniądze duże, pewne i nie zawsze w ogóle są. Nie jest rozsądnym działaniem, oparcie się na programie partnerskim, jako głównym źródle dochodu. Co prawda czasami słyszymy historie o wielkich pieniądzach, które ktoś miał zarobić na współpracy w ramach programu partnerskiego. Niestety nie udało mi się nigdy kogoś takiego poznać. Również nie znam nikogo, kto zna osobę, która na tego typu działalności dorobiła się majątku. 

Dzisiaj istnieją trzy podstawowe rodzaje programów partnerskich i jednocześnie sposoby płacenia.

-PPS (ang. pay per sale) – dostajemy prowizję od sprzedaży produktu.

-PPC ( ang. pay per click) – dostajemy stawkę za wejścia na stronę internetową partnera, przez odnośniki umieszczone na naszym portalu.

-PPL (ang. pay per lead) – otrzymujemy prowizje za naprowadzenie klienta, który wykona określoną czynność.(np. rejestracja w serwisie partnera)

Program partnerski może być dodatkowym źródłem dochodu, przy okazji prowadzenia innego typu działalności.

Na przykład: prowadząc popularny serwis internetowy, warto zamieścić w nim np. reklamę partnerską Google i mieć z tego kilka złotych.

Często serwisy tego typu nazywane są również GPT(ang. Get Paid To)

Wikipedia- internetowa encyklopedia Internatów w taki sposób charakteryzuje ten rodzaj serwisów:

„GPTR (Get Paid To Read – ang. pieniądze za czytanie reklam), GPTC (Get Paid To Click – ang. pieniądze za klikanie w banery lub linki), rodzaj firm internetowych, które oferują niewielkie sumy pieniędzy za klikanie/czytanie bannerów, e-maili i innych form reklamy. W wielu wypadkach są to pseudo-firmy działające bez jakichkolwiek podstaw prawnych i przez to wyegzekwowanie od nich zarobionych pieniędzy może być trudne lub nawet niemożliwe. Przed rejestracją lub zapłaceniem za reklamę warto sprawdzić wiarygodność danego programu.

Wiele osób uważa, że działalność tych „firm” to rodzaj spamu, sztucznie generującego ruch w Internecie i nie przynoszącego żadnej korzyści nikomu, oprócz ich właścicieli. Są też tacy, którzy zarabiają w programach GPT niemałe pieniądze, dzięki namówieniu dużej liczby osób do zapisania się ze swojego polecenia. Nowi zapisujący się często nie są informowani o braku prawnych podstaw działalności niektórych „firm” oraz o tym, że rozsądne pieniądze (często minimalna kwotę umożliwiającą ich wypłacenie) można zarobić tylko namawiając innych.

Autosurf – rodzaj systemu oferującego zarobki przez Internet za oglądanie określonej liczby stron lub banerów oraz polecanie systemu nowym osobom. Podobnie jak firmy oferujące systemy GPT (GPTR, GPTC), autosurfy potrafią generować przychody właściwie tylko wtedy, gdy ma się dość dużą ilość poleconych.”

Jeśli chcielibyśmy spróbować współpracy w ramach jednego z takich programów, warto zapoznać się z kilkoma radami, które jeśli zastosowane, zwiększą prawdopodobieństwo naszego zarobku.

1. Poszukując programu partnerskiego do umieszczenia na własnej stronie internetowej, powinniśmy dobrać partnera tematycznie związanego z charakterem naszej strony www. Ludzie zawsze poszukują nowych, lepszych rozwiązań. Jeśli dobierzemy tematycznie program, z którym będziemy współpracować, w taki sposób, aby mógł zaciekawić Internatów odwiedzających nasz serwis, możemy mieć nadzieję, że kilku z nich kliknie w linki partnerskie i wejdzie na portal naszego partnera, a my dzięki temu coś zarobimy.

2. Ważnym elementem w doborze programu partnerskiego jest jakość usług lub produktów, oferowanych przez naszego partnera. Musimy pamiętać o tym, że wchodząc w tego typu współpracę, gwarantujemy własnym wizerunkiem, że to, co zostanie umieszczone na naszej stronie będzie dobrej jakości. W przeciwnym razie nie tylko nie zarobimy na programie partnerskim, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że stracimy zaufanie Internatów wchodzących na naszą stronę i w rezultacie mogą oni nigdy do nas nie wrócić.

3. Nie możemy również zapomnieć o cenach za produkty lub usługi oferowane w programie, z którym współpracujemy. Dobrze byłoby, aby ceny były konkurencyjne i zachęcały do skorzystania z oferty partnera. Najlepiej, jeśli sami jesteśmy przekonani o wysokiej jakości i atrakcyjności produktów naszego partnera. Idealna sytuacja to taka, w której sami używamy tych produktów i jesteśmy z nich w pełni zadowoleni. Wtedy z czystym sumieniem możemy polecić je innym.

4. Istnieje ogromna ilość programów partnerskich, które oferują współpracę przy sprzedaży szerokiej gamy usług i produktów. Rozpoczynając współpracę warto wybrać serwis popularny, istniejący już jakiś czas na rynku. Dzięki temu zwiększymy prawdopodobieństwo tego, że zarobki, które wygenerujemy dla naszego partnera będą budowały również nasz zysk, dzięki uczciwie wypłacanym prowizjom.

Popularne programy partnerskie to między innymi:

 


Program Google AdSense https://www.google.com/adsense/?hl=pl

pozwala szybko i łatwo wyświetlać dopasowane reklamy na swoich stronach i w ten sposób zarabiać pieniądze. Program pozwala również wydawcom witryn internetowych na umieszczanie wyszukiwarki Google na własnej stronie.

 


http://allegro.pl/ap/

Program Partnerski pozwala każdemu promować Allegro poprzez umieszczenie reklamy (bannera, panelu wyszukiwarki bądź odnośnika tekstowego) na własnej stronie internetowej. Gdy nowy użytkownik zarejestruje się w serwisie, przechodząc tam z naszej strony internetowej, zostaje naszym poleconym a 30% jego rocznych wpłat zasili nasze konto. Otrzymamy również jednorazowo 10 złotych po aktywacji jego konta na allegro. Kto może zostać Partnerem Allegro.pl?Każdy, kto: posiada własną stronę WWW, jest zarejestrowanym użytkownikiem serwisu Allegro.pl oraz posiada pełną aktywację konta.
 


Serwis http://partner.wapacz.pl/  

Serwis ten oferuje redystrybucję gadżetów do telefonów komórkowych. Rozpoczynając współpracę dostajemy możliwość stworzenia na swej stronie internetowej działu z smsami graficznymi, wygaszaczami, animacjami, dzwonkami, dzwonkami polifonicznymi, infoserwisami SMS.  Jeśli któryś z użytkowników naszego serwisu pobierze coś na własny telefon ,WAPACZ wypłaci nam prowizję od pobranych elementów.

 


Program partnerski helion.pl  http://program-partnerski.helion.pl/

 

Na stronie czytamy:”Program partnerski księgarni informatycznej helion.pl to propozycja współpracy skierowana do webmasterów oraz właścicieli i administratorów stron WWW. Jest to jeden z największych i najlepiej ocenianych programów partnerskich w Polsce. W ciągu kilku lat funkcjonowania ponad 2 tysiące partnerów zdecydowało się prezentować fachową literaturę informatyczną i odnosić korzyści. Partnerem może zostać każdy, kto posiada własną stronę WWW, zdecyduje się umieścić na niej książki Grupy Wydawniczej Helion i osiągać z tego tytułu prowizję od ich sprzedaży. Zakupy dokonane w księgarni, w ciągu 4 dni po przejściu ze strony partnera na strony helion.pl będą skutkowały naliczeniem wynagrodzenia. Prowizja od każdego zrealizowane zamówienia wynosi 5%. Rozliczenia prowizji dokonywane są wówczas, gdy jego wartość na koniec miesiąca kalendarzowego osiągnie 50 PLN. W przypadku zgromadzenia mniejszej kwoty zostanie ona przeniesiona na następny miesiąc.”

 


http://www.pp.e-modele.com/

Biorąc udział w programie otrzymuje się wynagrodzenie w wysokości 5% wartości, każdego zrealizowanego zakupu w E-modele.com, będącego wynikiem odwołania ze strony partnera. Oprócz tego partnerzy programu mają prawo do publikacji wszelkich informacji o modelach, w tym udostępnianych fragmentów planów modelarskich, okładek, szczegółowych opisów itp.

Jeśli tematyka serwisów partnerskich kogoś bardziej zainteresuje, warto zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy mieli już okazję współpracy z wieloma z nich.

Miejscem spotkań i wymiany opinii na takie tematy są fora internetowe poświęcone tematyce programów partnerskich.

***

 

 

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024
Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!