Fundusze na uruchomienie małej piekarni

W takich sytuacjach zwykle polecam kontakt z najbliższym Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, który zapewne Pan dobrze zna.

Niebawem zostaną ogłoszone programy i ścieżki finansowania z funduszy strukturalnych z puli na lata 2007-2013. Jedno źródło dla Pana to Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (jej oddział regionalny) i nowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 – być może – Oś 3 np. tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw -informacje powinny być dostępne w ODR.

Inna możliwość to ubieganie się o dotacje na pozarolniczą działalność gospodarczą dla mikroprzedsiębiorców z programów na wsparcie przedsiębiorczości (dotychczasowy Sektorowy Program Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw – dotacje na inwestycje). Informacje powinny być niebawem dostępne w Urzędach Marszałkowskich lub Regionalnych Instytucjach Finansujących.

Jeszcze inna możliwość to mikropożyczka (oferta funduszy pożyczkowych). Jednak doradca z ODR powinien pokierować Pana do najwłaściwszego źródła finansowania dla Pana, czyli dopasować je do Pana statusu i dotychczasowej działalności.

Polecam Panu też kontakt z panem Mieczysławem Babalskim, który także prowadzi gospodarstwo ekologiczne i uruchomił wytwórnię makaronów. biobabalscy@poczta.onet.pl.

Mam nadzieję, że choć trochę Panu pomogliśmy.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!