Możliwość uzyskania dotacji unijnych na stworzenie gospodarstwa agroturystycznego dla osób niepełnosprawnych

W odpowiedzi na Pani pytanie o możliwość uzyskania informacji o dotacjach unijnych na stworzenie gospodarstwa agroturystycznego dla osób niepełnosprawnych:

Radziłabym Pani skontaktować się z najbliższym Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w gminie, w której zamierza Pani kupić dom. Pracownicy Ośrodka powinni dysponować wiedzą, jakie fundusze są obecnie dostępne i jakie warunki musi Pani spełnić, aby taką dotację uzyskać jako osoba prywatna, o statusie rolnika, czy tez nie – rolnika (to jest bardzo ważne, przy różnego rodzaju dotacjach unijnych). Pewnie nie obejdzie się w tym wypadku bez kredytu na kupno i remont domu, być może kredytu preferencyjnego, pod kątem przyszłej dotacji unijnej.  To generalnie długa droga, ale oczywiście najważniejsze jest to, że ma Pani marzenia i plany, trzeba to teraz skonkretyzować i przelać na papier. Będzie potrzebny biznesplan przedsięwzięcia, być może ukończenie kursu agroturystycznego, jeśli ma być to inicjatywa społeczna, dla pożytku publicznego (a nie dla zysku)
Trzeba będzie pomyśleć o założeniu w późniejszym czasie stowarzyszenia, by móc pozyskiwać środki na działalność takiego ośrodka. Jeśli ma być to inicjatywa dla zysku, (choć z oczywistych względów nie tracąca charakteru pożytecznego), to trzeba do tego podejść jak do założenia malej firmy prywatnej. Proszę pytać w Ośrodku Doradztwa Rolniczego, a także w swojej Regionalnej Instytucji Finansującej, (która dysponuje funduszami unijnymi dla przedsiębiorców). Dobrze jest także poznać doświadczenia innych osób czy stowarzyszeń, które prowadzą takie lub podobne przedsięwzięcia i zadać swoje pytania. Polecam portal www.ngo.pl, który naprowadzi Panią na organizacje zajmujące się w różny sposób osobami niepełnosprawnymi.  Z pewnością w Pani mieście, gminie jest organizacja- stowarzyszenie czy fundacja, która zajmuje się w różny sposób wspieraniem osób, które chcą założyć swoją małą firmę (doradztwo, informacja, kredyty, pożyczki). Listę lokalnych organizacji pożyczkowych, które zwykle prowadzą także doradztwo znajdzie Pani także w naszym serwisie.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!