Możliwość pozyskania środków na zorganizowanie obchodów rocznicy powstania zespołu lokalnego

W odpowiedzi na Pana pytanie o możliwość pozyskania środków na zorganizowanie obchodów rocznicy powstania zespołu lokalnego: prawdopodobnie trudno będzie pozyskać środki od darczyńców instytucjonalnych na organizację obchodów -uczczenie 50. rocznicy zespołu.

Na takie jednorazowe wydarzenie najłatwiej pozyskać środki od lokalnych, a także ponadlokalnych firm.

Ja nie znam oczywiście Państwa planów i szerszego kontekstu tego wydarzenia np. edukacji młodego pokolenia, czy uaktywnienia jakiejś grupy, czy po prostu jakiegoś innego celu długofalowego – uczulam jednak na ten problem.

Konkursy, na które warto zwrócić uwagę:

– Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, jednym z priorytetów tej Fundacji jest wspieranie działań związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego i tradycji ze szczególnym uwzględnieniem muzyki! (wnioski na inicjatywy lokalne składać należy do lokalnych oddziałów Citibanku, najbliższy termin 4 kwietnia)

– Ministerstwo Kultury i Sztuki – Programy Operacyjne 2006 (np. inicjatywy lokalne etc.)

– konkurs Akademii Rozwoju Filantropii – Działaj Lokalnie (musi Pan się dowiedzieć, kiedy będzie kolejna edycja tego konkursu)

– jeśli to inicjatywa młodych ludzi to warto zainteresować się konkursami grantowymi Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży (konkurs Równać Szanse, niedawno niestety minął termin składania wniosków, podobnie zresztą jak do konkursu Fundacji Pro Bono Poloniae p.n. Aktywna Wiosna)

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!