Dwunastu wspaniałych. Gala konkursu „Sołtys roku 2007”

repository_SOLTYSROKU_DSC01938MINI
29 kwietnia 2008 roku w gmachu Senatu RP odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Sołtys roku 2007” połączone z rozdaniem nagród.

Konkurs organizowany był przez redakcję „Gazety Sołeckiej” już po raz szósty. Uroczystości splendoru dodało miejsce, w którym odbyła się gala, jak i obecni na uroczystości znamienici goście, wśród których byli sołtysi, wojewodowie, senatorowie, posłowie, przedstawiciele sponsorów i duża grupa dziennikarzy. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

W swoim powitaniu skierowanym do laureatów konkursu oraz pozostałych gości spotkania, marszałek podziękował za pracę sołtysów, pogratulował zwycięzcom oraz obiecał, że Senat poprze pomysły sołtysów, bo „praktycy są Polsce potrzebni”.

Zanim nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów oraz pozostałych nagród, po kilka zdań do zgromadzonych wygłosili między innymi: Zdzisław Iwanicki, senator Mariusz Witczak, podsekretarz stanu w MRiRW Marian Zalewski, doradca Prezydenta RP Jan Krzysztof Ardanowski.

Z ust polityków padło wiele ciepłych i wylewnych słów pod adresem laureatów konkursu. Mówiono o sołtysach jako o niedocenianych inicjatorach działań społecznych, o tym, że są to ludzie, którzy tworzą tkankę społeczeństwa obywatelskiego. Zwrócono uwagę także na to, że rządy się zmieniają a sołtysi zostają. Minister Ardanowski z Kancelarii Prezydenta RP wyraził przekonanie, że „powinny pojawić się gratyfikacje dla sołtysów, a sprawa ta nie może stać się elementem rozgrywki politycznej”. Konkluzją tej części spotkania było zdanie wypowiedziane przez jednego z mówców: „Warto na nowo spojrzeć na rolę sołtysa. Państwo musi inaczej spojrzeć na rolę sołtysa.”

Po tych miłych słowach zaczęła się uroczystość wręczenia pucharów laureatom konkursu.

Tą część uroczystości poprowadził Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, senator Ireneusz Niewiarowski. Przyznano 12 równorzędnych nagród.

Długa lista sponsorów gwarantowała atrakcyjne nagrody, wśród których były: rowery, kosmetyki, wydawnictwa książkowe i wiele innych. Sołtysi byli w centrum zainteresowania. Wokół grupy laureatów przez długi czas widać było ludzi mediów i błyski fleszy.

Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci dwunastu wspaniałych – sołtysów laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy, aby chociaż część z tych pięknych słów i obietnic, które padły z ust polityków pod adresem sołtysów została zrealizowana. Lista nagrodzonych sołtysów dostępna jest na portalu Gazety Sołeckiej, pod adresem: http://www.gazetasolecka.pl

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024
Wybrane powiaty i miasta
13.05.2024
- 31.07.2024
cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024
Wybrane powiaty i miasta
13.05.2024
- 31.07.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!