Fundusze na działalność nowego stowarzyszenia

PYTANIE: Witem serdecznie. Niedawno założyliśmy stowarzyszenie emerytów rencistów i gospodyń wiejskich, w związku z tym mam pytanie: skąd i w jaki sposób możemy pozyskać dotacje na nasze stowarzyszenie? Działamy na terenie gminy. Do tej pory istnieliśmy jako koło emerytów i rencistów, organizowaliśmy wycieczki, bale, grille, akademie. Założyliśmy również zespół pieśni, Wszystko to robiliśmy z własnych funduszy. Dalej chcielibyśmy działać i rozwijać się w naszym stowarzyszeniu. Pozdrawiam.

ODPOWIEDŹ: Szanowni Państwo, w odpowiedzi na Państwa pytanie o możliwe źródła pozyskiwania funduszy na działalność Państwa Stowarzyszenia pragnę zapewnić Państwa, że źródeł jest wiele, wszystko zależy teraz od tego, co Państwo chcą robić, jaką macie Państwo strategię działania, którą można rozpisać na różne, drobne projekty działań i do tych projektów dopasować konkretne źródła.

Po pierwsze zachęcam do zapoznania się z naszym przewodnikiem po funduszach dla organizacji pozarządowych. Od razu zwrócę Państwa uwagę na regionalny konkurs Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży pn. Równać Szanse, który został ponownie ogłoszony w tym roku, termin składania wniosków mija 12 października.

Innym źródłem może być np. Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z Programem Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem możemy więcej” – kolejny konkurs z nowym nieco regulaminem wsparcia ma być ogłoszony w październiku br., ale już dziś warto zapoznać się z zasadami tego konkursu.

Jak się domyślam łączycie Państwo pokolenie młodzieży z pokoleniem seniorów – proszę przyglądać się ogłoszeniom Towarzystwa Inicjatyw Twórczych Ę – a zwłaszcza Programowi pn. Seniorzy w Akcji – proszę zaglądać na stronę: http://www.seniorzywakcji.pl/ – od czasu do czasu są ogłaszane konkursy dotacyjne na różne działania łączące pokolenia!

A poza tym – na początku należy szukać najbliżej – widzę, że macie Państwo w gminie program współpracy z organizacjami pozarządowymi, czyli możecie się Państwo ubiegać o dotacje w ramach tego programu z urzędu gminy! Trzeba spróbować!

Warto też regularnie zaglądać na naszą stronę www.witrynawiejska.org.pl lub na stronę www.ngo.pl – gdzie na bieżąco umieszczane są ogłoszenia o konkursach dotacyjnych.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej życzę Państwu powodzenia w realizacji swoich marzeń i planów i trzymam kciuki!

 

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!