Wieś celtycka

Wieś Szwarzenbach, w której brakowało miejsc pracy i szans na przyszłość, odżywa na nowo dzięki dziedzictwu przeszłości, a dokładnie historii Celtów.

Archeolodzy z Wiedeńskiego Instytutu Archeologii odkryli tu dowody istnienia  rozległego osadnictwa celtyckiego. W czasach panowania Juliusza Cezara (100 pne – 44 pne ) było tu największe miasto celtyckie w rejonie wschodnich Alp.

Obecnie część celtyckich domostw jest rekonstruowana przez pracowników Wiedeńskiego Instytutu Archeologii. Zbudowano już sześć domów. Wszystko na podstawie badań wykopalisk, z materiałów, jakie mogły być użyte w czasach Celtów. Do tego powstaną jeszcze dwa domy. Projekt wioski celtyckiej kosztuje nieco powyżej 1 mln Euro. W 50% jest on dotowany przez Unię Europejską, resztę pokrywa gmina Schwarzenbach i państwo austriackie.

Powstająca w Schwarzenbach wieś celtycka jest wielką szansą dla rozwoju gospodarki gminy. Szacuje się, że odwiedzi ją od 10 do 20 tysięcy turystów rocznie. Wskazuje na to sukces Festynów Celtyckich organizowanych tu każdego lata od 1999 roku.

 

Ze strony gminy Schwarzenbach: www.tiscover.com/schwarzenbach

Skąd przychodzimy? – Gdzie jest kolebka naszej kultury? Badaj, rozmyślaj, poznawaj – w Schwarzenbach – dolno austriackiej wsi Celtów.

Zapraszamy  na poszukiwanie śladów wczesnej historii naszej kultury i zanurzenie się w atmosferze przeszłości. Pozwólcie sobie na to, by dać się natchnąć pięknem natury i skosztować smaków teraźniejszości oferowanych przez lokalną gastronomię.

 

Niedaleko miejscowości Lichtenau w Bawarii (Niemcy) powstaje  wioska Celtów Gabreta (http://www.gabreta.de/)

Więcej o Celtach:

http://www.celts.prv.pl/

http://www.szkocja.zv.pl/celtowie.htm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!