Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak pomagać ptakom w ogrodzie? Jak zrobić karmnik? Spotkanie i warsztaty

Jak we właściwy sposób dokarmiać ptaki zimą? Jak wykonać i zawiesić bezpieczną budkę lęgową? Ornitolog, Jakub Typiak opowie o tym 16 stycznia o godz. 17.30, w ramach cyklu Miasto i las. Teorię można wykorzystać w praktyce 19 stycznia o godz. 10.00 podczas warsztatów budowania karmników, które poprowadzi Martyna Groth.

budujemy karmniki1


- Jedna rodzina sikor bogatek w ciągu roku potrafi zjeść nawet 75 kg szkodników. To bardzo dużo jak na ptaszka, który sam waży zaledwie około 18 gramów. A przecież wokół nas uwija się znacznie więcej gatunków drobnych ptaków, które także są niesłychanie pożyteczne! Zapraszam na spotkanie, podczas którego poznamy różne gatunki ptaków – mówi Jakub Typiak, ornitolog.

budujemy karmniki2

Jak zbudować karmnik dla ptaków? Pomoże w tym Martyna Groth, która zaprasza na rodzinne warsztaty w IKM. – Wspólnie, podczas zabawy, dowiemy się jak należy dbać o ptaki, które możemy spotkać w naszych ogrodach oraz jak powinny wyglądać karmniki. Przyjrzymy się jakie karmniki zaprojektowali polscy, znani projektanci. Następnie sami, wykorzystując rożne materiały zaprojektujemy nasze karmniki dla ptaków, które będą mogły zawisnąć w naszych ogrodach czy balkonach – opowiada.

 budujemy karmniki3

Na warsztaty budowania karmników, które odbędą się 19 stycznia w godz. 10.00 – 13.00 obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc: 15.


Spotkanie i warsztaty są częścią programu edukacyjnego Miasto i las autorstwa Ewy Solorz, którego celem jest kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej wśród uczniów, wykorzystanie aktywnej edukacji ekologicznej oraz promocji pozytywnych działań związanych z ochroną lokalnego środowiska naturalnego. Wystawa Miasto i las prezentowana była w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli (2017), Targach Rzeczy Ładnych (2017), Łódź Design Festival (2017).

 karmnik butelka

Trwa konkurs na projekty nietypowych karmników, którego organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej. Nagrodą w konkursie jest udział w wystawie, która odbędzie się 15 marca 2019 r. oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez Organizatora.

karmnik drzewo krzaki

 

Więcej o konkursie: http://ikm.gda.pl/projekt/miasto-i-las/

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx