Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maja Ostaszewska poprowadzi happening "Polska wolna od futer" - zaproszenie

W poniedziałek 25 listopada przypada Światowy Dzień bez Futra. Z tej okazji Stowarzyszenie Otwarte Klatki organizuje przed gmachem Sejmu RP happening “Polska Wolna od Futer”. Chcemy przypomnieć politykom nowej kadencji ich niedawne deklaracje poparcia dla wprowadzenia zakazu. Akcja jest przygotowywana w ramach kampanii społecznej "Cena futra".   

W godzinach 13-15 przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Wiejskiej będziemy rozmawiać z politykami i zachęcać do wytężonych prac nad zakazem. Główna część happeningu rozpocznie się o godzinie 14. Wydarzenie poprowadzi Maja Ostaszewska. W centrum happeningu znajdzie się nietypowa instalacja zwracająca uwagę na tragiczne warunki życia zwierząt futerkowych na fermach przemysłowych.   Głośne interwencje przeprowadzone w mijającym roku przez naszych aktywistów dowiodły po raz kolejny, że zakaz to jedyna droga, aby wyeliminować okrucieństwo wpisane w przemysł futrzarski. Według najnowszych badań opinii publicznej aż 73,1% Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer nie powinno być w Polsce dopuszczalne. Na stoisku informacyjnym będzie można dowiedzieć się więcej o aktualnej sytuacji zwierząt futerkowych w Polsce. Podobne akcje odbędą się też w innych miastach.

Źródło: Informacja prasowa

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx