Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oficjalny Marsz na Rzecz Praw Zwierząt w Warszawie 24 sierpnia

24 sierpnia 2019 roku o godzinie 12:00 z inicjatywy brytyjskiej organizacji SURGE, przy współudziale grupy Polska dla Zwierząt, Fundacji Alberta Schweitzera oraz Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva, odbędzie się kolejny, drugi już w historii Polski Oficjalny Marsz na Rzecz Praw Zwierząt. To jedyne w Polsce tak głośne i rozpoznawalne na całym świecie wydarzenie zrzeszające tych, którzy na co dzień walczą o prawa i poprawę dobrostanu zwierząt.

Marsz wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki od strony Teatru “Lalka” przy wejściu do Parku Świętokrzyskiego i przejdzie do Placu Zamkowego (pełna trasa w linku pod tekstem). Pod Kolumną Zygmunta odbędzie się część oficjalna. Wśród gości, którzy zabiorą głos, będą pisarz i wykładowca Dariusz Gzyra, profesor Andrzej Elżanowski oraz mecenas Karolina Kuszlewicz – osoby, które w głośnej ostatnio medialnie sprawie krów z Deszczna przyczyniły się do ocalenia tych zwierząt. Swoje przemówienie wygłosi także dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera oraz inicjatorka nowatorskiego Centrum Zwierząt przy Kongresie Kobiet, Karolina Skowron. 

Na dużym telebimie na Placu Zamkowym będzie można oglądać transmisję z marszu oraz relacje z marszów w innych krajach, a także filmy propagujące weganizm i prozwierzęce utwory muzyczne.

Ambasadorem tegorocznego marszu został Paweł Binkiewicz - BiBA.

Zaraz po wydarzeniu na Placu Zamkowym zostanie zorganizowany „Sześcian Prawdy” -  pokojowa, statyczna demonstracja, przypominająca artystyczny performance. Przechodnie będą mogli obejrzeć standardowe, lokalne i legalne praktyki związane z wykorzystywaniem zwierząt. 

Adres Wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/294909188045082/

Kontakt: Karolina Skowron tel.: 604 451 063

Oficjalny Marsz na Rzecz Praw Zwierząt jest corocznym wydarzeniem zorganizowanym przez organizację SURGE walczącą o prawa zwierząt w Wielkiej Brytanii. Celem marszu jest zjednoczenie globalnej społeczności środowisk prozwierzęcych i zainspirowanie ich do aktywności na rzecz obrony praw zwierząt. W 2018 roku z inicjatywy grupy “Polska dla Zwierząt” Polska po raz pierwszy została wpisana do oficjalnego terminarza imprez SURGE. W Polsce pierwszy  marsz zorganizowany został w 2018 roku i wzięło w nim udział blisko 300 osób. Marsz połączony był z warszawską premierą filmów “Dominion” oraz “Niech wiatr rozwieje wasze grzywy”. W tym roku polscy aktywiści maszerować będą w doskonałym towarzystwie, albowiem oprócz Warszawy, marsz odbywać się będzie w Londynie, Amsterdamie, Berlinie, Kopenhadze, Kolonii, Nowym Jorku, Oslo, Luxemburgu, Ljubjanie, Nepalu, Mexico City, Los Angeles, Chicago, Orlando, Wiedniu, Tampa Bay, Pradze, Kostaryce, Dallas, Winnipeg, Sofii, Puebla City Atenach, Auckland, Columbus, Manilii, Los Angeles, Melbourne, Portland, Toronto, Zurichu i Waszyngtonie.

Fundacja Alberta Schweitzera na Oficjalnym Marszu na Rzecz Praw Zwierząt

Fundacja Alberta Schweitzera – fundacja prozwierzęca, której misją i celem długoterminowym jest doprowadzenie do zakończenia chowu przemysłowego oraz popularyzacja wegańskiego stylu życia i diety roślinnej. Fundacja Alberta Schweitzera realizuje swoje cele poprzez liczne kampanie, takie jak: Polska bez klatek, Centrum Zwierząt, Tydzień na Weganie czy Głos dla karpii. Fundacja Alberta Schweitzera, która od 18 lat działa na terenie Niemiec i od ponad dwóch lat w Polsce, otrzymała w 2018 roku wyróżnienie TOP CHARITY 2018 stając się tym samym jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji zwierzęcych na świecie.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx