Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ptasie interwencje – praktyczny poradnik Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków

Oddajemy w Wasze ręce publikację, w której omawiamy najważniejsze kwestie związane z pomocą potrzebującym ptakom i zasady podejmowania interwencji, tak bezpośrednich (pomoc), jak i prawnych. Przedstawiamy także potencjalne zagrożenia, z jakimi stykają się ptaki – nieoznakowane lub źle oznakowane przezroczyste powierzchnie, niewłaściwe sposoby odstraszania i zabezpieczania budynków przed ptakami, niszczenie ptasich siedlisk, nielegalny odłów czy zabijanie oraz radzimy, co można zrobić w danej sytuacji. Radzimy krok po kroku, jak przeprowadzić ptasią interwencję oraz jak pisać pisma w sprawach związanych z ochroną przyrody. Podpowiadamy także, jak etycznie fotografować ptaki, bez szkody dla przyrody.

Mamy nadzieję, że porady i wskazówki, zawarte na stronach naszego poradnika, będą pomocne dla wszystkich, którym dobro ptaków i przyrody leży na sercu.

PRZEJDŹ DO PORADNIKA

Źródło: https://otop.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx