Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nadjeżdża sterylkobus - mobilna sterylizacja psów i kotów. Klinika na kołach - prośba o wsparcie akcji

Sterylkobus - czyli mobilna akcja sterylizacji w województwie świętokrzyskim!

Mamy pełną świadomość, że jedynym sposobem ograniczenia bezdomności i cierpienia psów i kotów w Polsce jest rozpowszechnienie zabiegów sterylizacji tych zwierząt. W każdym ze schronisk zalegają setki, jeśli nie tysiące numerów, które nigdy nie doczekają się swojego imienia i umrą bezimienne z głodu, choroby czy po prostu starości… Dlatego aby tych bezimiennych numerów było jak najmniej, od blisko 10 lat promujemy i prowadzimy akcję sterylizacyjną w kilku gminach województwa świętokrzyskiego.
Działając na jednym z najgorszych pod względem świadomości ludzi w traktowaniu zwierząt terenie, nie mając żadnego wsparcia od władz lokalnych, utrzymując się wyłącznie z darowizn i wpływów z 1 %, we współpracy z lekarzami weterynarii stacjonarnie przez lata wysterylizowaliśmy setki zwierząt:

Wszystko to jednak kropla w morzu potrzeb, dlatego w marcu 2017 roku uruchomiliśmy długo wyczekiwany projekt "Nadjeżdża sterylkobus - mobilna sterylizacja psów i kotów", czyli salę operacyjną na kółkach. To w pełni wyposażona, przystosowana do wykonywania zabiegów kastracji/sterylizacji przyczepa, która posiada dwa niezależne stanowiska operacyjne. Jej powierzchnia to 12 m2. Zamontowany w środku system klatek pozwala zwierzętom na wybudzanie się w spokoju i komfortowych warunkach. Nasz sterylkobus jest drugą tego typu przyczepą w Polsce.


Ideą sterylkobusu jest docieranie tam, gdzie nie dociera PKS. Oferta skierowana jest do mieszkańców wsi i miasteczek województwa świętokrzyskiego, którzy z różnych względów (odległość lecznicy weterynaryjnej, finanse, niemobilność), nie byliby w stanie poddać swojego zwierzaka takiemu zabiegowi. Akcje mają charakter weekendowy, odbywają się po uprzednim zagwarantowaniu sterylkobusowi miejsca do parkowania, dostępu do prądu oraz odpowiedniej ilości chętnych.

Od 25 marca w sterylkobusie zabiegom poddaliśmy 274 zwierząt (54 z nich było w ciąży). Tylko przez 9 weekendów wysterylizowaliśmy:

87 suk  
13 psów,
134 kocice,
40 kocurów.

Na zakup i wyposażenie sterylkobusa oraz dotychczasowe akcje przeznaczyliśmy wszystkie zgromadzone przez lata środki finansowe... Teraz bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Wspólnie możemy sprawić, aby  bezdomność miała mniejszy wymiar - sterylizacja to jedyna skuteczna metoda jej zapobiegania.
Akcje są całkowicie bezpłatne dla właścicieli - w całości pokrywamy koszty zabiegów, czipowania psów, paliwa oraz weterynarzy. W ciągu jednego dnia akcji w sterylkobusie sterylizujemy ponad 30 zwierząt, a koszt jednego dnia to blisko 5 000 zł - mimo już i tak mocno obniżonych cen za zabiegi.

To od Was zależy jak często sterylkobus będzie mógł wyjeżdżać w teren, dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie naszej akcji - bez Was się to nie uda! Zadbaliśmy o wszystko, ale bariery finansowej nie jesteśmy w stanie przeskoczyć...

Wesprzyj

Źródło: https://www.ratujemyzwierzaki.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx