Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ochrona środowiska i prawo UE - zaproszenie na wykład on-line 27 maja br., o godz. 17.00

Ochrona środowiska w systemie prawa Unii Europejskiej – to temat wykładu adwokat Alicji Sikory, autorki licznych opracowań naukowych z zakresu prawodawstwa unijnego. Na spotkanie, w czasie którego będzie również czas na pytania i odpowiedzi, zaprasza Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE

Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego

zaprasza na wykład

adwokat dr Alicji Sikory

Ochrona środowiska w systemie prawa Unii Europejskiej

Wymiar konstytucyjny i rola Trybunału Sprawiedliwości UE

Środa 27 maja br., początek o godz. 17.00

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams

 Adw. dr Alicja Sikora - absolwentka Wydziału Prawa UJ oraz Uniwersytetu w Reims. Specjalistka w zakresie prawa ochrony środowiska oraz unijnego prawa procesowego. W latach 2004-2017 referendarz w TSUE. Obecnie doradca w służbie prawnej Rady UE i Rady Europejskiej, pełnomocnik Rady przed sądami unijnymi. Wykładowca w Katedrze Prawa Europejskiego UJ oraz Associated Researcher w Centrum Studiów Prawa Ochrony Środowiska (CEDRE) na Uniwersytecie UC Louvain Saint-Louis w Brukseli. Autorka licznych opracowań naukowych z zakresu prawa unijnego w języku polskim, angielskim i francuskim, w tym monografii „Sankcje finansowe w razie niewykonania wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej” (Kluwer2011). Jej najnowsza monografia „Constitutionalisation of Environmental Protection in EU Law” ukazała się w styczniu 2020 r. w wydawnictwie Europa Law Publishing.

Źródło: https://ec.europa.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx