Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Petycja przeciwko zlikwidowaniu prawnej ochrony zwierząt w Polsce

Kolejna próba ograniczenia możliwości ratowania zwierząt!

Minęło zaledwie kilka miesięcy, a pomysł zakazania organizacjom prozwierzęcym wykonywania interwencji wrócił!

Tym razem za sprawą ministerstwa rolnictwa i miałby dotyczyć terenów gospodarstw rolnych. Nie znamy uzasadnienia ani logicznych powodów, które miałyby stać za tą koncepcją. Możemy się tylko domyślać, że osoby, które znęcają się nad zwierzętami, chcą zrobić wszystko, żeby uniemożliwić ich ratowanie.

Mamy do czynienia z próbą wykorzystania sytuacji koronawirusa i związanego z nią zamieszania do wprowadzenia zmian, które będą obowiązywały, nawet kiedy epidemia się skończy. Celem ministra jest wyjęcie terenu gospodarstw spod obowiązywania Ustawy o Ochronie Zwierząt, tak byśmy nie mogli pomóc zaniedbanym czy głodzonym zwierzętom!

Cytat z pisma ministra:"(...) w sprawie nowelizacji ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Z 2019 r. poz. 122, z późn. zm.) w zakresie uchylenia ust. 3 w art. 7 w celu zakazania wstępu do gospodarstw przedstawicielom organizacji, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, uprzejmie informuję, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi planuje podjęcie prac legislacyjnych w ww. zakresie. Taka inicjatywa ustawodawcza zostanie podjęta w najbliższym możliwym czasie."

Minister nie wyjaśnia, skąd nagła potrzeba podjęcia prac legislacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że jest kolejną osobą, która uległa wymyślonej narracji mówiącej o tym, że przedstawiciele organizacji prozwierzęcych zabierają zwierzęta bez żadnego uzasadnienia.

W tej sytuacji kontynuujemy zbieranie podpisów pod petycją!

www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_zlikwidowaniu_prawnej_ochrony_zwierzat_w_polsce

Koalicja Dla Zwierząt

Źródło: https://www.petycjeonline.com/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx