Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak rozpoznać chore zwierzę? Poradnik Fundacji Czarna Owca Pana Kota

 

Bardzo często chore zwierzęta trafiają zbyt późno do weterynarza. Zbyt często mierzymy zwierzęta swoją miarą, dlatego zdarza się, że opiekun/ka nie przejmuje się za bardzo, gdy zwierzę np. nie je od kilku dni. Tymczasem przykładowo dla królika 2 dni bez pokarmu mogą skończyć się atonią przewodu pokarmowego i bardzo bolesną śmiercią. Zdarza się, że opiekunowie podają zwierzętom leki bez wcześniejszej konsultacji z weterynarzem, nie wiedząc, że większość z nich, jak np. popularny paracetamol, jest silnie toksyczna dla zwierząt! Zdarza się, że opiekunowie zwierząt nie są w stanie rozpoznać, że coś niepokojącego dzieje się ze zwierzęciem.

 

Dlatego Fundacja Czarna Owca Pana Kota opracowała ten poradnik. Nie zastąpi on wizyty u lekarza weterynarii. Może jednak pomóc w odczytywaniu niepokojących sygnałów, jakie wysyła nam chory podopieczny.

ZOBACZ PORADNIK

Źródło: https://czarnaowca.org/poradnik-jak-rozpoznac-chore-zwierze/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx