Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na wystawę "Rezerwat"

Rodzinne Ogrody Działkowe w naszych miastach to oazy zieleni i prawdziwe "rezerwaty" przyrody, obfitujące w setki gatunków roślin: kwiatów, drzew owocowych, krzewów i krzewinek, warzyw oraz roślin zielnych. Są wśród nich rośliny, które wykazują właściwości lecznicze i są wykorzystywane w lecznictwie domowym.


Wystawa "Rezerwat" została zaaranżowana na wolnym powietrzu - wprowadza w świat ogródków działkowych i ich użytkowników. Na muzealnej "działce" można obejrzeć, powąchać i posmakować rośliny, które pomorscy działkowcy zaliczają do leczniczych i które wykorzystują w formie nieprzetworzonej lub do sporządzania środków terapeutycznych. Domowe sposoby leczenia w pewnych aspektach i zakresie noszą ślady tradycyjnej medycyny ludowej.

Przy odrobinie szczęścia w muzealnym "Rezerwacie" spotkacie prawdziwego przedstawiciela "ludu ROD" , który nosi swoją kulturę i należy do elitarnego stowarzyszenia ogrodowego pe-zet-de...
Wystawa powstała w ramach Programu badawczo-dokumentacyjnego "Uprawa roślin zielarskich i ich zastosowanie lecznicze na Pomorzu Środkowym" realizowanego w latach 2018-2019.
Kuratorem wystawy "Rezerwat" jest Mikołaj Radomski, aranżację roślinną stworzyła Bożena Lewuszewska. Muzealna działka udostępniona jest do zwiedzania w godzinach otwarcia Muzeum w Zagrodzie nr 15.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: http://www.muzeum.swolowo.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx