Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Filmowa relacja z Forum Ochrony Zwierząt

W dniach 26 i 27 stycznia 2019 r. w Trzebawiu pod Poznaniem odbyło się Forum Ochrony Zwierząt, zorganizowane przez Stowarzyszenie Obrona Zwierząt z Jędrzejowa.

Część 1 spotkania dotyczyła zagadnień prawnej ochrony zwierząt bezdomnych w Polsce w związku ze stale rosnącą ich liczbą. Przedstawiono m. in. projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa Biura Ochrony Zwierząt przy Fundacji dla Zwierząt ARGOS www.boz.org.pl/ucyw.htm oraz projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posła PIS Krzysztofa Czabańskiego.

Część 2 spotkania dotyczyła projektu Stowarzyszenia "Nadjeżdża sterylkobus - mobilna sterylizacja psów i kotów", będącego odpowiedzią na rosnącą liczbę bezdomnych zwierząt w Polsce oraz potrzeby gmin w zakresie zapobiegania temu zjawisku. Od początku trwania projektu (marzec 2017 r.) w sterylkobusie SOZ wykastrowano 1240 zwierząt. Stowarzyszenie Obrona Zwierząt posiada status organizacji pożytku publicznego, a środki pozyskane z 1% podatku w całości przeznacza na w/w projekt.

Źródło: Youtube za https://www.obrona-zwierzat.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx