Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva prezentuje film - W jak Wybór

Monika Bukowska, Marta Gusztab, Jarosław Jaruszewski (Bisz (B.O.K), Magdalena Matulka, Paweł Ochman (Weganon) i Dorota Sumińska to bohaterowie filmu „W jak wybór”, pierwszego w Polsce filmu edukacyjnego dla młodzieży poświęconego prawom zwierząt, wegetarianizmowi i weganizmowi.

Sześcioro ludzi w różnym wieku, o różnych talentach i różnych zawodów łączy właśnie troska o zwierzęta i pragnienie zmieniania świata na lepsze. Monika Bukowska i Magda Matulka pracują w schronisku w Korabiewicach. Pierwsza z kobiet założyła tam Lisi Azyl – miejsce, w którym mieszkają zwierzęta odebrane z ferm futrzarskich. Magda zajmuje się m.in. świniami, udowadniając, że potrafią być tak wdzięczne jak psy. Dla uprawiającej muay thai Marty Gusztab weganizm nie jest przeszkodą, aby osiągać sportowe sukcesy. Bycie na diecie roślinnej nie jest również wyzwaniem dla Bisza, rapera, który przestał jeść mięso z powodów etycznych i porusza ten temat w swoich utworach. Kolejnym przykładem mężczyzny-weganina jest Paweł Ochman, autor popularnego bloga kulinarnego Weganon – jego sylwetka przeczy stereotypowi wychudzonego jarosza żywiącego się tylko surówkami. Ostatnia bohaterka filmu, Dorota Sumińska, to znana weterynarz, popularyzatorka wiedzy o zwierzętach, o których mówi, że są jej przyjaciółmi.

Film trwa 25 minut – wystarczająco, by pokazać go w czasie lekcji, a potem jeszcze mieć czas na krótką dyskusję. Pomysłodawcy i twórcy, Łukasz Musiał i Adam Ptaszyński, nie straszą odbiorców ani do niczego ich nie zmuszają. Pokazują tylko, że istnieje wybór, którego dokonały naprawdę różne osoby. Młody widz zadecyduje sam, czy chce do nich dołączyć.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! http://www.viva.org.pl

Źródło: https://www.youtube.com/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx