Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt Biura Ochrony Zwierząt

Biuro Ochrony Zwierząt na swojej stronie internetowej opublikowało projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt,

Ucywilizować traktowanie bezdomnych zwierząt

"Pod takim hasłen chcemy dopracować i przedstawić koncepcję zmian, która nie tylko zapobiegnie znęcaniu się nad zwierzętami za publiczne pieniądze, ale pozwoli w prespektywie kilku lat zlikwidować problem bezdomnych zwierząt. Bo skala tego problemu w Polsce jest wyjątkowa nie dlatego, że biednego kraju nie stać na uporanie się z naturalnym żywiołem, ale dlatego, że na bezdomnych zwierzętach można zarabiać. Zatem główną przeszkodą nie jest ani brak empatii w społeczeństwie, ani brak pieniędzy prywatnych czy publicznych, lecz jest nią jakość prawa.

Niniejsza publikacja ma charakter roboczy. Chcemy prezentować dokumenty dopracowane na tyle, by można dyskutować o jakiejś systemowej, spójnej koncepcji. Bo zagadnień i okoliczności do uwzględnienie jest wiele. Nie wierzymy, by sprawę można było załatwić jakąś kolejną doraźną nowelizacją wyciągniętą z kapelusza."

Biuro Ochrony Zwierząt Fundacji dla Zwierząt ARGOS zajmuje się problemem bezdomnych zwierząt w jego wymiarze publicznym. Monitoruje dzialalność schronisk dla bezdomnych zwierzat, hycli i politykę gmin i urzędów. Zbiera i publikuje informacje źródłowe. W wybranych sprawach uczestniczy w postepowaniach sądowych i administracyjnych.

Przejdź do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt,

Źródło: http://www.boz.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx