Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ptasie Centrum Alarmowe Warszawa

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi masowych otruć ptaków na terenie m.st. Warszawy oraz w miejscowościach przyległych, OTOZ Animals – Inspektorat Warszawa, we współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków OTOP oraz Fundacją Psubraty, postanowiły połączyć siły i zawiązać Ptasie Centrum Alarmowe Warszawa, którego zadaniem będzie przyjmowanie, weryfikowanie i reagowanie na otrucia ptaków.

PCAW będzie przyjmować zgłoszenia całodobowo, do niedzieli włącznie. Chcielibyśmy postawić na ścisłą współpracę z właściwymi instytucjami, w szczególności Powiatowym Inspektoratem Weterynarii, Państwową Inspekcją Sanitarną, Policją oraz Strażą Miejską. Działalność Ptasiego Centrum Alarmowego Warszawa zostanie podsumowana, a raport ze stworzoną mapą zagrożeń przekazany Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii. Liczymy na ścisłą współpracę z ww. instytucjami. Miejmy nadzieję, że tego typu połączenie sił mieszkańców, służb miejskich i naszych organizacji przyczyni się do wykrycia sprawcy otrucia kilkuset ptaków na warszawskim Mokotowie.

Całodobowy numer alarmowy PCAW
723 300 200

Źródło: https://otop.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx