Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rusza program bezpłatnej sterylizacji psów i kotów we Wrocławiu

Rusza pilotażowy program bezpłatnej sterylizacji lub kastracji psów i kotów będących własnością mieszkańców Wrocławia. Sprawdź, kto może z niego skorzystać.

Program bezpłatnej sterylizacji lub kastracji psów i kotów w głównej mierze ma zapobiegać bezdomności zwierząt domowych będących własnością mieszkańców Wrocławia, którzy zakwalifikują się do udziału w programie. To także doskonała edukacja właścicieli zwierząt w zakresie przeciwdziałania bezdomności zwierząt oraz możliwość przeprowadzania pilotażowych badań w celu ewaluacji zasięgu i skutków działania programu.

Za realizację bezpłatnego programu odpowiada Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego Wrocławia, na którego zlecenie zabiegi sterylizacji lub kastracji psów i kotów wykonywane będą w Przychodni Weterynaryjnej „EVETA” przy ul. Ledóchowskiego 9 (obrzeża parku im. E. Stein) wyłonionej drogą zapytań ofertowych.

Warunki kwalifikacji osób uprawnionych do korzystania z programu

  • przedstawienie zaświadczenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu ze świadczeń pomocy społecznej,
  • przedłożenie zaświadczeń o wysokości renty lub emerytury z 3. ostatnich miesięcy poświadczających uzyskanie najniższych z tego tytułu dochodów w 2018 r.,
  • najniższe miesięczne kwoty emerytur i rent w 2018 r., wg aktualnych wskaźników:
  1. emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna - 1029,80 zł;
  2. renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 772,35 zł;
  3. renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową i renta rodzinna wypadkowa - 1235,76 zł;
  4. renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową - 926,82 zł.
  • udokumentowanie własności zwierzęcia (umowa kupna, umowa adopcyjna, książeczka zdrowia psa lub kota).

Podstawy prawne programu:

  • Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. z 2018 r. poz. 650, 663),
  • Uchwała nr LII/1247/18 z dnia 15 marca 2018 r. Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wrocław w 2018 r.” (Dz.Urz. poz. 79)

Źródło: www.wroclaw.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx