Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tree Hunter spotka się z Heleną

Zapraszamy na spotkanie z brytyjskim Tree Hunterem Robem McBride, które odbędzie się w piątek 2 lutego w Helu pod topolą Heleną– zwyciężczynią konkursu Klubu Gaja Drzewo Roku 2017 i polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2018. Głosowanie internetowe trwa przez cały luty na www.treeoftheyear.org


Na zdjęciu: Tree Hunter pod dębem Józef w Wiśniowej – Europejskim Drzewem Roku 2017. Fot. Klub Gaja/Rafał Godek

Rob Mc Bride poświęcił swoje życie, aby chronić i promować drzewa. Jest fotografem, podróżnikiem, działaczem społecznym i ambasadorem starych, historycznych drzew, współpracuje regularnie z BBC, gdzie relacjonuje swoje spotkania z niezwykłymi drzewami. Blisko 3,5 tysiąca osób śledzić jego konto na Twitterze . Od 2015 roku odwiedza drzewa biorące udział konkursie Europejskie Drzewo Roku. Podczas spotkań pod drzewami ze społecznościami lokalnymi zwraca uwagę na znaczenia starych drzew oraz potrzebę ich pielęgnacji i ochrony. 2 lutego 2018 słynny brytyjski Tree Hunter Rob McBride przybędzie do Polski aby zobaczyć naszą Topolę Helenę i spotkać się z mieszkańcami Helu. Wybierze także najciekawsze portrety Heleny wykonane przez dzieci, które zostaną zaprezentowane podczas ceremonii rozdania nagród Europejskiego Konkursu Drzewo Roku w Brukseli.

Drzewa jednoczą ludzi jak nic innego. Działają jak katalizatory pozytywnej energii. Dzięki temu wspaniałemu konkursowi możemy wspólnie świętować spotkanie z naszymi europejskimi skarbami,  jakimi są drzewa, a także pomóc ludziom  zrozumieć prawdziwą wartość drzew i rolę jaką odgrywają w naszym życiu  – powiedział Rob Mc Bride o konkursie Europejskie Drzewo Roku.

Kiedy: piątek, 2 luty 2018, ok. godz. 15.00
Gdzie: Topola Helena przy zbiegu ul. Wiejskiej i Bałtyckiej w Helu

Kontakt:

Żanna Sępińska - kierownik Zespołu ds. Promocji Miasta Helu, tel. 600 387 482

Tree Hunter Rob Mc Bride, tel. +447814526077

Zobacz wizytę Tree Huntera u dębu Józef https://www.youtube.com/watch?v=rxGkhDR5qPE

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx