Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Jeszcze żywy KARP” podczas Dnia Edukacji na Rzecz Zwierząt na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

18 grudnia 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b) w godz. 9.00-13.00 odbędzie się coroczny Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt organizowany przez Koło Naukowe Praw Zwierząt na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jak co roku Klub Gaja przyłącza się do tego wydarzenia, aby mówić o ogólnopolskiej kampanii społecznej „Jeszcze żywy KARP”.


Tegoroczny Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt poświęcony będzie zwierzętom doświadczalnym, naszym domowym pupilom, a także zwierzętom wykorzystywanym w przemyśle rozrywkowym.

Podczas konferencji Klub Gaja przedstawi historię ogólnopolskiej kampanii społecznej „Jeszcze żywy KARP”, której początki sięgają 1976 roku. Długofalowe działania doprowadziły do zmiany prawa. W 2009 r. Sejm, na wniosek Klubu Gaja, znowelizował Ustawę o ochronie zwierząt. Zmieniony art. 2 wskazuje teraz, iż ustawa chroni także ryby, tak jak wszystkie kręgowce, które odczuwają ból, strach i stres. Zmiana społeczna to jednak proces długotrwały, dlatego Klub Gaja konsekwentnie, co roku, zwraca uwagę opinii publicznej na niepotrzebne cierpienie karpi w okresie przedświątecznym, zachęca konsumentów do świadomych wyborów i nie kupowania żywych karpi, a także do zgłaszania przypadków łamania prawa i miejsc wymagających kontroli odpowiednich służb, takich jak inspekcja weterynaryjna.

„To dobrze, że możemy mówić o sytuacji zwierząt, a w szczególności karpi do młodych ludzi. Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt na Uniwersytecie Śląskim stał się tradycją, a że odbywa się przed świętami, to warto wykorzystać to wydarzenie dla pomocy karpiom” – mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja, który zapoczątkował kampanię „Jeszcze żywy KARP”.

Wydarzenie zakończy happening Klubu Gaja, podczas którego uczestnicy konferencji będą pisać kartki pocztowe w obronie KARPI przed niehumanitarnym traktowaniem w okresie przedświątecznym, które następnie zostaną wysłane do Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz program konferencji

Więcej o kampanii na: www.jeszczezywykarp.pl

Ty też możesz pomóc! Reaguj i działaj! Paragrafy dla karpia – Praktyczny przewodnik

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx