Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkania informacyjne w ramach nowego projektu „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”

Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy realizuje projekt partnerski pn. „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 4.1. Innowacje społeczne, Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój. W związku z tym zaprasza na spotkania grantowe na których przedstawione zostaną zasady aplikowania, wdrażania i zasady realizacji grantu oraz doradztwo merytoryczne. Pierwsze z nich odbędzie się 17 października w Chęcinach.

Głównym założeniem projektu jest ogłoszenie konkursu i wybór oraz realizacja minimum 5 modeli kształcenia zawodowego w miejscu pracy oraz przyznanie na ten cel grantów. Grantobiorcami mogą być zarówno szkoły zawodowe - technika, jak i JST jako organizacje prowadzące oraz centra kształcenia praktycznego, a także instytucje otoczenia biznesu. Innowacją w projekcie będzie przeniesienie minimum 40% godzin kształcenia praktycznego ze szkół zawodowych do przedsiębiorstw w celu dostosowania umiejętności uczniów do wymagań rynku pracy. Wszelkie koszty bezpośrednio związane z organizacją zajęć uczniów w firmach będą finansowane w ramach grantu.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na spotkania grantowe na których przedstawione zostaną zasady aplikowania, wdrażania i zasady realizacji grantu oraz doradztwo merytoryczne. Ponadto wydarzenie obejmie prezentacje na temat możliwości dofinansowania szkół w zakresie działalności edukacyjnej, a także wsparcia inwestycyjnego dla przedsiębiorstw oraz promocji gospodarczej w branżach zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami województwa świętokrzyskiego.

Harmonogram spotkań grantowych w powiatach:

- KIELECKIM - 17 października – Chęciny: Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, ul. Armii Krajowej 18A, od godziny 9.00,
- STASZOWSKIM - 20 października – Staszów: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, ul. Koszarowa 7, od godziny 9.00,
- MIASTO KIELCE – 23 października -  Kielce: Internat – Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach, ul. 1000 lecia PP 20, od godziny 9.00,
- WŁOSZCZOWSKIM – 27 października -  Włoszczowa:  Dom Kultury we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 19, od godziny 9.00.

Osoba do kontaktu: Anna Piras, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy, nr tel. 41 306-70-16

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx