Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zmień rolnictwo na lepsze! WWF wzywa wszystkich do wzięcia udziału w konsultacjach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej

Niszczy klimat, przyrodę, szkodzi zdrowiu publicznemu, nie pomaga małym i średnim gospodarstwom rolnym ani wsi – to zarzuty wobec obecnej Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Do 2 maja każdy może wziąć udział w konsultacjach i pokazać jak ją poprawić!

Wspólna Polityka Rolna to najstarsza, najpotężniejsza, najbardziej kontrowersyjna i kosztowna polityka UE. WWF i inne organizacje apelują - czas ją naprawić! Komisja Europejska rozpoczęła więc zakrojone na ogromną skalę internetowe konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Potrwają one do 2 maja 2017 roku. Każdy może w nich wziąć udział.

Każdy, kto chce zdrowych warzyw, dobrze traktowanych zwierząt gospodarskich, wsparcia społeczności wiejskich i komu zależy na mniej zanieczyszczonym środowisku ma niepowtarzalną szansę wypowiedzieć się w sprawie reformy unijnej Wspólnej Polityki Rolnej.

Ponieważ im więcej ludzi weźmie udział w konsultacjach, tym większa szansa na zmianę, ponad 140 organizacji pozarządowych związało koalicję „Living Land” i przygotowało propozycję rekomendowanych odpowiedzi na konsultacje w sprawie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Proponowane odpowiedzi opatrzone są szczegółowymi wyjaśnieniami, dlaczego tak a nie inaczej warto odpowiadać dla dobra wspólnej przyszłości.

WWF wzywa wszystkich do wzięcia udziału w konsultacjach, w tym celu przygotował uproszczony formularz na stronie: http://www.wwf.pl/co_robimy/living_land/, dzięki któremu można przesłać swoją opinię do Komisji poświęcając mniej niż minutę. WWF zachęca również do zapoznania się ze wszystkimi pytaniami, proponowanymi odpowiedziami oraz uzasadnieniem tych odpowiedzi napisanymi przez ekspertów.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: http://www.wwf.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx