Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Raport – protesty lokalnych społeczności przeciwko ekspansji ferm futrzarskich

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało raport o protestach lokalnych społeczności przeciwko ekspansji ferm futrzarskich. Jest to temat bardzo aktualny – dzisiaj podczas posiedzenia Sejmu będzie omawiany projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zawierający zapis o zakazie hodowli zwierząt na futro.
 
Raport – protesty lokalnych społeczności przeciwko ekspansji ferm futrzarskich
 
Z pozyskanych przez nas informacji wynika, że *w latach 2002-2020 w całej Polsce odbyły się 163 protesty lokalnych społeczności przeciwko fermom zwierząt futerkowych*. Niemal wszystkie z nich dotyczyły hodowli norki amerykańskiej. Wśród głosów sprzeciwiających się wprowadzeniu w Polsce zakazu hodowli futrzarskich powraca często argument, że wraz z takim zakazem fermy przeniosą się na wschód, do krajów, w których prawa zwierząt nie są przestrzegane. Tymczasem z przeprowadzonych na przestrzeni lat śledztw oraz interwencji wynika, że Polska zajmuje obecnie właśnie taką pozycję – *kraju, w którym kontrole państwowych inspekcji działają nieskutecznie, nie są w stanie przeciwdziałać nadużyciom hodowców, łamaniu prawa, czy problemom dobrostanowym.*
 
 
Źródło: Informacja prasowa Stowarzyszenia Otwarte Klatki

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx