Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Mieszkańcy wobec ferm zwierząt futerkowych". Raport Fundacji Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych z badań w gminach: Czerniejewo, Koźmin Wielkopolski, Nowogard

Obecnie w Polsce toczy się dyskusja nad całkowitym ustawowym zakazem hodowli zwierząt na futra. Głos lokalnych wspólnot jest w tej sprawie jednym z istotniejszych. Zadaliśmy sobie pytanie, czy i w jakim stopniu mieszkańcy wybranych gmin, na których terenie funkcjonuje większa liczba ferm zwierząt futerkowych, opowiadają się za albo przeciwko zakładom tego typu. Zastanawiamy się też, od czego może zależeć poparcie lub sprzeciw wobec proponowanych zmian legislacyjnych.

W tym celu przeprowadziliśmy badania ankietowe metodą bezpośrednią w trzech gminach województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, gdzie liczba ferm zwierząt futerkowych jest szczególnie duża: w Czerniejewie, Koźminie Wielkopolskim i Nowogardzie. Sondaż miał charakter reprezentatywny dla każdej z wymienionych jednostek samorządu terytorialnego. Niniejszy raport stanowi podsumowanie tych badań.

POBIERZ CAŁY RAPORT

raport fermy 2 okadkaŹródło: http://www.zobsie.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx