Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zrozumieć COVID-19 Opracowanie zespołu ds. Covid-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk

Zespół naukowców pracujących pod kierunkiem prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzego Duszyńskiego przygotował opracowanie „Zrozumieć COVID-19”, w którym opisał w przystępny sposób pierwszy okres (od marca do września 2020 r.) przebiegu epidemii COVID-19 w Polsce.

Przedstawiono, co udało się w ciągu tych 8 miesięcy poznać, jeśli chodzi o biologię wirusa SARS-CoV-2 oraz fizjologię choroby COVID-19. Opisano metody testowania obecności SARS-CoV-2 u osób zarażonych i metody ich leczenia. Przedstawiono sposoby ograniczenia rozwoju epidemii, skupiając się na mechanizmach zarażania się wirusem i sposobach minimalizowania prawdopodobieństwa tego procesu. W opracowaniu omówiono też stosowne w czasach epidemii zalecenia sanitarne i przedstawiono dlaczego i do jakiego stopnia mogą one ograniczyć rozwoj epidemii. Naukowcy piszą o ekonomicznych, psychologicznych i społecznych skutkach epidemii COVID-19. Przedstawiają rożne scenariusze rozwoju sytuacji epidemicznej w najbliższych miesiącach, w szczególności w najbliższym sezonie jesienno-zimowym.

POBIERZ PLIK PDF

Źródło: https://informacje.pan.pl 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx