Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Skorzystaj z grupy wsparcia Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku

Potrzebujesz dodatkowego wsparcia w radzeniu sobie z przejściem przez trudny proces leczenia? Szukasz wiedzy i umiejętności na temat tego, jak radzić sobie ze stresem i skutecznie obniżać jego poziom? A może potrzebujesz informacji, co robić, aby samodzielnie wzmacniać proces leczenia? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskasz podczas spotkań grupy wsparcia. Bezpłatne zajęcia odbywają się w Fundacji Hospicyjnej, ale obowiązują na nie zapisy.

Akademia walki z rakiem_plakat

Akademia Walki z Rakiem, działająca przy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku, zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach dla osób w trakcie terapii onkologicznej lub tuż po jej zakończeniu.

Kto może uczestniczyć w grupie wsparcia?

W zajęciach mogą brać udział mieszkańcy Gdańska i okolic. Z oferty Akademii Walki z Rakiem skorzystają zarówno chorzy na nowotwór, osoby po zakończeniu terapii, jak i bliscy onkopacjentów. Chorzy na raka dowiedzą się, jak radzić sobie z bólem, stresem i skutecznie obniżać jego poziom. Otrzymają też informacje, co robić, aby samodzielnie wzmacniać proces leczenia np. poprzez odpowiednie odżywianie się, pracę z ciałem i terapię psychologiczną. Natomiast rodzina i przyjaciele pacjentów onkologicznych mogą popracować nad własnymi emocjami i dowiedzieć się, jak skutecznie wspierać, jak przekazywać trudne informacje, jak budować nadzieję oraz jak podtrzymywać radość życia pomimo choroby.

Na czym polegają zajęcia?

Uczestnicy grupy wsparcia podczas kameralnych spotkań wymieniają się doświadczeniami z pomocą wykwalifikowanych prowadzących. Uczą się rozpoznawać emocje i jak sobie z nimi radzić. Program spotkań jest oparty na założeniach terapii Simontona, terapii poznawczo-behawioralnej oraz na wybranych zagadnieniach i technikach mindfulness (uważności).

Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji Hospicyjnej przy ul. Chodowieckiego 10 w Gdańsku. Zapisy przyjmuje koordynatorka Akademii Walki z Rakiem: Anna Marlęga-Woźniak tel. 606 104 748, e-mail: aTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Akademia Walki z Rakiem filia Gdańsk działająca przy Fundacji Hospicyjnej od 2006 r. obejmuje wsparciem rocznie do 200 osób. Zachorowalność na nowotwór złośliwy w województwie pomorskim jest jedną z najwyższych w Polsce, a prognozy wskazują tendencje wzrostowe. Akademia Walki z Rakiem ma na celu pozamedyczne wzmocnienie osób chorujących na raka, odzyskanie przez nich samodzielności, wspieranie w wychodzeniu z kryzysu i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

W ramach Akademii Walki z Rakiem odbywają się konsultacje indywidualne z psychoonkologiem, psychoedukacyjne grupy wsparcia oraz spotkania integracyjne (m.in. warsztaty rozwoju osobistego, wykłady otwarte dla pacjentów i ich rodzin oraz osób wspierających). Zajęcia edukacyjne z zakresu zapobiegania nawrotom choroby (zajęcia rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii, warsztaty żywieniowe, warsztaty redukcji stresu, warsztaty arteterapii).

Badania pokazują, że niezwykle wyczerpująca terapia onkologiczna uzupełniona o wsparcie psychologiczne zwiększa szanse na pomyślne zakończenie leczenia oraz w znaczącym stopniu poprawia jakość życia pacjentów. Aktywna postawa w procesie leczenia, osobiste zaangażowanie pacjenta i wewnętrzna motywacja jest niezwykle ważna i pomocna w procesie odzyskiwania zdrowia. Działania Akademii Walki z Rakiem pomagają osobom chorującym wypracować taką postawę.

Źródło: https://pomorskie.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx