Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

​​​​​​​Konkurs „PracoDawca Zdrowia”

​​​​Konkurs „PracoDawca Zdrowia” został stworzony z myślą nie tylko o pracodawcach, ale przede wszystkim o pracownikach. Główną misją projektu jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zwiększenie zgłaszalności pracowników na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych (w szczególności nowotworów).

Kto może ubiegać się o certyfikat

O certyfikat ubiegać się mogą przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy, które wykażą ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia wewnątrz firmy.

Jakie kryteria należy spełnić

Kapituła, w skład której wchodzą specjaliści z zakresu medycyny, promocji praktyk zdrowotnych oraz przedstawiciele środowisk pracowniczych, będzie przyznawać certyfikat pracodawcy, który spełnia następujące warunki:

 1.  Promuje aktywny styl życia pracowników.
 2.  Zwalcza palenie tytoniu wśród pracowników.
 3. Nie pozwala na sprzedawanie i konsumpcję napojów alkoholowych na terenie instytucji.
 4. Wspiera badania profilaktyczne pracowników, udzielając im raz w roku minimum pół dnia wolnego w godzinach pracy w celu przeprowadzenia takich badań. 
 5.  Podejmuje działania promujące wśród pracowników zdrowy styl życia i odpowiednie odżywianie.
 6. Uświadamia pracownikom konieczność wykonywania przeciwnowotworowych badań profilaktycznych.
 7. Działa na rzecz ograniczenia stresu swoich pracowników.
 8. Wykorzystuje fundusz socjalny do działań wspierających zdrowie pracownika – wspomaga aktywność fizyczną i wypoczynek pracowników. 
 9. Współfinansuje lub przynajmniej aktywnie wspiera kampanie społeczne na rzecz przeciwdziałania chorobom przewlekłym, a w szczególności nowotworowym.
 10. Chroni swoich pracowników przed działaniem substancji rakotwórczych i innych czynników kancerogennych w miejscu pracy.

Jak się zgłosić – krok po kroku

 1. Wejdź na stronę internetową i pobierz wzór wniosku.
 2. Wypełnij wniosek i prześlij do Ministerstwa Zdrowia.
 3. Dołącz wskazane we wniosku załączniki.
 4. Twój wniosek rozpatrzy Kapituła konkursu.
 5.  Decyzja ma charakter uznaniowy. 
 6. O przyznaniu certyfikatu zostaniesz poinformowany w formie pisemnej oraz drogą elektroniczną niezwłocznie po podjęciu decyzji przez Kapitułę.

Gdzie złożyć wniosek

1.    Pocztą tradycyjną na adres:
       Biuro Komunikacji
       Ministerstwo Zdrowia
       ul Miodowa 15
       00-952 Warszawa
2.    Pocztą elektroniczną na adres:
       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3.    Osobiście w Kancelarii Ministerstwa Zdrowia.
4.    Wypełniając zgłoszenie online

Dodatkowe informacje

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a certyfikat przyznawany jest na 3 lata – po upływie tego okresu konieczne jest ponowne wykazanie spełniania kryteriów. Datę i miejsce wręczania certyfikatu ustala Kapituła. Znakiem graficznym konkursu może posługiwać się każdy pracodawca, który otrzymał certyfikat. Laureaci mają prawo publikować informację o przyznaniu nagrody w ramach swoich działań promocyjnych. Konkurs jest nieograniczony czasowo i trwa do odwołania.

Regulamin konkursu "PracoDawca Zdrowia"

Zgłoszenie do konkursu "PracoDawca Zdrowia"

Źródło: https://www.gov.pl/

Najnowsze