Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach po raz kolejny zagra z Orkiestrą! Zaprasza na badania

„Dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych” zagra w niedzielę, 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, tradycyjnie, działał będzie sztab, a w dniu finału, przeprowadzona zostanie akcja badań dzieci.

Zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP prowadzona będzie w WSzZ od 11 do 13 stycznia do stacjonarnych skarbon, które wystawione zostaną na wszystkich oddziałach pediatrycznych i części oddziałów szpitala, gdzie leczeni są pacjenci dorośli.

13 stycznia, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań dzieci. Radiolodzy dziecięcy wykonywać będą USG brzucha, albo tarczycy, bądź przez ciemiączko u noworodków. Zainteresowani mogą skorzystać z konsultacji u kardiologa dziecięcego i chirurga dziecięcego. Fizjoterapeuci badać będą niemowlęta do 12 miesiąca życia. W dniu finału, nieodpłatnie przyjmować będzie również neonatolog. Z badań będą mogły skorzystać dzieci wcześniej zarejestrowane. Zapisać można się pod numerem telefonu 41 36 71 226.

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, ufunduje 1000 porcji grochówki, która w zamian za datki rozdawana będzie w dniu finału.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera WSzZ każdego roku. Wartość sprzętu przekazanego przez fundację placówce sięga kilkunastu milionów złotych.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx