Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piknik rodzinny z sercem w Ostrołęce

Przyczyną niemal co drugiego zgonu na Mazowszu są choroby serca. Jak temu zaradzić? Trzeba się regularnie badać. Okazją, by skorzystać z pomocy lekarza, będą organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego „Pikniki rodzinne z sercem”. Już 8 września zapraszamy do Ostrołęki na ul. ks. Franciszka Blachnickiego 16.

powiększ: plakat zawieta miejsca i daty pikników; Na pikniki zapraszamy – 8 września do Ostrołęki, 15 września do Płocka, 16 września do Warszawy, 22 września do Siedlec i 28 września do Ciechanowa

Dlaczego warto wybrać się na jeden z rodzinnych pikników? Chociażby po to, aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

– Na edukację nigdy nie jest za późno. Podczas pikników chcemy pokazać Mazowszanom, jak zdrowo żyć i o siebie zadbać, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. To szansa, aby spotkać się i porozmawiać z bardzo dobrymi specjalistami. Serdecznie zapraszam do udziału w piknikach całe rodziny – zachęca członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 Co pokazują statystyki?

Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że na choroby serca choruje w Polsce około 600–700 tys. osób. Do najczęstszych należą choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, zapalenie mięśnia sercowego, dusznica bolesna czy zawał. Na szczęście, dzięki regularnym badaniom i zdrowemu trybowi życia, można ich uniknąć. Należy pamiętać o prawidłowej diecie, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, unikaniu stresu i przemęczenia.

Bezpłatne badania serca

Podczas pikników mieszkańcy Mazowsza będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z mazowieckich szpitali. Dowiedzą się również, jaki wpływ na nasze serce ma smog oraz co możemy zrobić, aby zmniejszyć jego emisję. Będzie można też wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, organizowanych przez ratowników i uczniów szkół promocji zdrowia, a także spróbować zdrowej i ekologicznej żywności od lokalnych producentów. W mobilnych pracowniach będzie można wykonać specjalistyczne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy i przesiewowe badania słuchu.

– Żyjemy w czasach, w których ciągle jesteśmy w biegu. Stres w naszym życiu jest czymś naturalnym. Nie mamy czasu na to, aby zadbać o siebie. A podstawą naszego życia jest zdrowie. Nie możemy o nim zapominać. Pamiętajmy o regularnych badaniach. Zachęcam mieszkańców Ostrołęki i okolic do udziału w „Pikniku Rodzinnym z sercem” –  zachęca marszałek Adam Struzik.

Światowy Dzień Serca

Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Serca, które obchodzone jest z inicjatywy Światowej Federacji Serca, każdego roku w ostatnią niedzielę września. Obchody Dnia Serca mają zwiększyć świadomość społeczną o chorobach serca oraz promować zdrowy styl życia. Pierwszy Światowy Dzień Serca odbył się 24 września 2000 r. W Polsce organizowany jest od 2002 r.

Na kolejne pikniki zapraszamy – 15 września do Płocka, 16 września do Warszawy, 22 września do Siedlec, 23 września do Radomia i 28 września do Ciechanowa.

Źródło: https://www.mazovia.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx