Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpłatne badania kolonoskopowe w BCO dla osób od 55 do 64 roku życia

Białostockie Centrum Onkologii w ramach partnerstwa ze Szpitalem Powiatowym w Zambrowie oraz Szpitalem Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem, realizuje projekt pt. „Wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców Podlasia oraz wzrost wykrywalności raka jelita grubego poprzez zwiększenie liczby osób objętych badaniami kolonoskopowymi”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. W celu realizacji projektu Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku zaprasza do udziału w projekcie osoby w wieku od 55 do 64 roku życia, które po uprzedniej konsultacji lekarskiej, poddadzą się bezpłatnemu badaniu kolonoskopii.

Celem projektu jest zmniejszenie śmiertelności mieszkańców województwa podlaskiego z powodu raka jelita grubego, poprzez zwiększenie o 3 000 liczby osób wykonujących badania profilaktyczne, umożliwiające odpowiednio wczesne wykrycie choroby.

W ramach projektu:

-  realizowane będą bezpłatne szkolenia dotyczące profilaktyki raka jelita grubego,

- pacjenci zakwalifikowani do badania otrzymają bezpłatny preparat przygotowujący do zabiegu,

- zostanie zapewniona możliwość wykonania badania w znieczuleniu ogólnym,

- zostanie zapewniona opieka w przypadku osób niesamodzielnych lub ich opiekunów, a także bezpłatny transport na życzenie pacjenta.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie wypełniają oświadczenie, które należy przesłać na adres: Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie,
ul. Ogrodowa 12, 15-027 Białystok. Nadesłane oświadczenia umożliwią wysyłkę zaproszeń imiennych na badania prowadzone w ramach projektu.

Rekrutacja uczestników prowadzona będzie przez cały okres realizacji projektu tj. do stycznia 2020.

BIAŁOSTOCKIE CENTRUM ONKOLOGII

Źródło: http://www.wrotapodlasia.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx