Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pomorskie dla Zdrowia - bezpłatne badania w Piasecznie i KrokowejPodczas kociewskich Walnych Plachandrów w Piasecznie w sobotę, 25 sierpnia będzie można skorzystać z konsultacji u dermatologa, onkologa i pneumologa. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Wszystko za darmo. Podczas siódmego wydarzenia w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia porad udzielą pracownicy szpitali specjalistycznych w Kościerzynie i Prabutach oraz Copernicusa.

Co będzie się działo?

Podczas Piaseczno Folklor Festiwal, w ramach programu zdrowa wątroba, będzie można wykonać badanie krwi w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV. To najlepszy sposób na potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia wirusem HCV odpowiedzialnego za wirusowe zapalenie wątroby (WZW C, żółtaczka typu C).

Będzie można też m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru oraz poddać się spirometrii (badanie objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego). Pacjenci skorzystają również z konsultacji onkologicznych i pulmonologicznych. Dermatolog sprawdzi występujące na ciele znamiona.

Nie zabraknie edukacji. Pielęgniarki na specjalnych fantomach pokażą, jak każda kobieta, co miesiąc powinna badać piersi.

Kolejne Pomorskie dla Zdrowia podczas dożynek wojewódzkich w Krokowej w niedzielę, 16 września 2018 r.

Pierwszy taki zlot

Walne Plachandry, czyli zlot Kociewiaków, odbywają się po raz pierwszy. Impreza ma integrować Kociewiaków mieszkających w trzech powiatach świeckim, tczewskim i starogardzkim. W programie m. in.: występy zespołów folklorystycznych, turniej powiatów, a w nim konkursy kulinarne, wiedzy o Kociewiu i gwarowe. Będą też stoiska z regionalnymi potrawami, rękodziełem i sztuką ludową. Impreza odbywa się w Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej w związku  z obchodami pięćdziesięciolecia ukoronowania koronami papieskimi figury Matki Bożej Piaseckiej Władczyni Kociewia. Wydarzenie ma być organizowane co roku w innym powiecie, w tym roku w tczewskim, w przyszłym – w starogardzkim, za dwa lata – w świeckim.

Pomorskie dla Zdrowia podczas Piaseczno Folklor Festiwal

  • 25 sierpnia 2018 r., sobota, godz. 11.30-16.30
  • Studzienka w Piasecznie

Źródło: https://pomorskie.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx