Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wsparcie dla rodzin osób cierpiących na chorobę Alzheimera - kolejna konferencja już we wrześniu

Jak co roku we wrześniu Biuro Rzecznika Praw Pacjenta i Alzheimer Polska przy współuczestnictwie Związku Powiatów Polskich organizują konferencję poświęconą wsparciu osób z chorobą Alzheimera i ich rodzin. W roku ubiegłym tematem konferencji były potrzeby osób chorujących i ich opiekunów oraz dobre praktyki wspierania rodzin.

(Link do relacji z konferencji dostępny jest tutaj)

W tym roku toczyć się będą rozmowy o potrzebie prowadzenia badań przesiewowych, pokazane zostanie dlaczego ważna jest wczesna diagnoza oraz jakie są metody jej przeprowadzenia. Będzie też mowa o zasadach komunikowania się z osobami dotkniętymi chorobami otępiennymi. Roboczy tytuł konferencji to Alzheimer w rodzinie – jak diagnozować zagrożenie, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą.

Konferencja odbędzie się 27 września 2018 r. (czwartek) w godzinach 10.00 – 14.00 w Biurze RPO w Warszawie przy ulicy Długiej 23/25. Organizatorami są Rzecznik Praw Obywatelskich i Alzheimer Polska przy współpracy Związku Powiatów Polskich.

Organizatorzy Proponujemy Państwu, sprawdzony w roku ubiegłym, model uczestnictwa w konferencji online przy okazji organizacji lokalnego wydarzenia. W 2017 roku odbyło się 11 spotkań w 10 miastach [Kolbuszowa Kraków (2 wydarzenia), Radom, Rzeszów, Słupsk, Strzyżów, Suwałki, Swarzędz, Tychy i Wałbrzych].

Spotkania, na które zaproszono lokalne władze, instytucje publiczne, liderów organizacji społecznych, opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera, osoby chorujące, terapeutów stały się okazją do zauważenia problemów i potrzeb rodzin dotkniętych chorobą Alzheimera oraz do rozmów na ten temat w kontekście społecznym, lokalnym, zawodowym.

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z takiej możliwości również w tym roku. Zwłaszcza, że podczas konferencji chcą skupić się na bardzo praktycznych podpowiedziach, co można zrobić u siebie – w lokalnej społeczności, instytucji, rodzinie, organizacji – aby wspierać osoby żyjące z chorobą Alzheimera i ich rodziny.

Dla rad seniora może to być okazja do podjęcia ważnego tematu. Dla UTW może być dodatkowym wykładem. Dla lokalnego samorządu i organizacji społecznych – inspiracją do nowych aktywności. Organizatorzy wierzą, że również dla specjalistów, pracujących na co dzień z osobami chorującymi – opiekunów, lekarzy, terapeutów – konferencja będzie interesująca. Sposoby wykorzystania transmisji oraz włączenia się do wspólnej rozmowy – zależą od możliwości i inwencji lokalnych liderów.

Zgłoszenia gotowości uczestnictwa w konferencji online przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 7 września br. Wszystkie Państwa pytania i uwagi związane z konferencją również należy kierować pod ten adres.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do organizacji lokalnego wydarzenia, a żeby pokazać, że nie jest to takie trudne, przedstawiają (w załączeniu) materiały, które mogą pomóc. Są to: propozycja programu wydarzenia lokalnego, projekt zaproszenia oraz lista spraw do załatwienia.

Źródło: http://www.zpp.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx