Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Profilaktyka chorób naczyń. Bezpłatne badania w Białymstoku już 11 maja

 

Przez trzy miesiące po polskich miastach podróżuje specjalnie dostosowany do badań autobus. Do Białegostoku zawita 11 maja, gdzie stanie na parkingu przed przychodniami przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, na ul. Skłodowskiej 24A. Mobilna poradnia to miejsce, w którym pacjenci skorzystają z bezpłatnych konsultacji specjalisty - chirurga naczyniowego oraz poszerzą swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń.

Akcja przygotowana została z myślą o osobach powyżej 55. roku życia z chromaniem przestankowym, czyli bólem  kończyn dolnych pojawiającym się w czasie, który wymusza zatrzymanie się.

Zakres badań

W ramach mobilnego centrum badań osoby zainteresowane będą mogły skorzystać
z bezpłatnej konsultacji chirurga naczyniowego. Lekarz przeprowadzi wywiad w zakresie chorób naczyń oraz oceni tętno na kończynach. W autokarze będzie także możliwość przeprowadzenia pomiaru ciśnienia tętniczego na kończynach za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu zostanie określony tzw. współczynnik ABI, pozwalający na określenie stopnia zaawansowania choroby tętnic.

„Chromanie przestankowe” jest znana niewielu osobom. Budzi to niepokój specjalistów, ponieważ zbyt późne rozpoznanie zmian miażdżycowych w tętnicach może doprowadzić do pojawienia się różnych powikłań. Właśnie dlatego akcja ma na celu  zapewnienie pacjentom dostępu do bezpłatnych konsultacji specjalisty – chirurga naczyniowego oraz zwrócenie uwagi na problemy związane z chorobami naczyń.

Dodatkowo mieszkańcy Białegostoku będą mogli skorzystać z oferty ogólnopolskiego programu Adamed dla Seniora, w ramach którego odbędą się między innymi treningi nordic walking dla seniorów oraz pomiar ciśnienia krwi.

Więcej informacji 

 

Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx