Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kobieta świadoma bada się częściej

Wkrótce do miast i wsi może zawitać specjalny samochód w kolorze różowym, zwany PINK-Busem z materiałami informacyjnymi na temat profilaktyki raka piersi. Urząd Marszałkowski zorganizuje także duże wydarzenia z udziałem lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów oraz przedstawicielek klubów Amazonek. Pierwsze odbędzie się w najbliższą sobotę 10 marca w jaworznickiej Galerii Handlowej Galena. Do końca roku Urząd Marszałkowski zamierza zorganizować cztery tego typu imprezy.

 

„Z akcją „Śląskie dla Kobiety” chcemy dotrzeć do jak najszerszych grup i zachęcić do poddawania się badaniom profilaktycznym. Naszą powinnością jest uświadamianie i przeciwdziałanie tragicznym skutkom choroby nowotworowej”, powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik członek Zarządu Województwa Śląskiego mówiła o znaczeniu edukacyjnym projektu. „Chcemy zwiększyć świadomość kobiet. Kobieta świadoma, bardziej wyedukowana, z dostarczoną wcześniej wiedzą po prostu bada się częściej”, podkreśliła.

Zdaniem prof. Violetty Skrzypulec-Plinty ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oprócz profilaktyki ważna jest także edukacja w szkołach, by zwiększyć świadomość zdrowotną i zmniejszyć strach przed badaniami profilaktycznymi.

W konferencji prasowej zapowiadającej akcję udział wzięły radne Sejmiku Województwa Śląskiego - Sylwia Cieślar, Marta Salwierak oraz Halina Bieda, inicjatorki ustanowienia przez Sejmik Roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi.

Samokontrola piersi - prezentacja

Źródło: http://www.slaskie.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx