Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Czy nowotwór jest chorobą dziedziczną?" - zaproszenie na prelekcję

 

Polskie Towarzystwo Genetyczne zaprasza na prelekcję dr hab. n. med. Anny Wójcickiej pt. Czy nowotwór jest chorobą dziedziczną?
 

Szacuje się, że jedna na trzy osoby zachoruje na raka. Powodem choroby u jednej czwartej z nich będzie uszkodzenie genu, z którym już się urodziły. Gdyby znały ryzyko, mogłyby uniknąć choroby albo wykryć ją na tyle wcześnie, żeby możliwe było jej pełne wyleczenie. W trakcie wykładu dr hab. n. med. Anna Wójcicka opowie o tym, dlaczego warto wiedzieć, ile wynosi ryzyko zachorowania na raka w naszym przypadku oraz przedstawi założenia i wyniki programu BadamyGeny.pl - pierwszego na świecie programu badań przesiewowych w kierunku nowotworów dziedzicznych. 

Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2017 (czwartek) w bud. 23 Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie ul. Ciszewskiego 8, sala 1069 (na pierwszym piętrze), początek o godz. 14:30.

Źródło: http://www.sggw.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx