Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pomoże schudnąć i zaprasza otyłych do projektu badawczego

Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprasza do udziału w badaniach kobiety i mężczyzn w wieku 25-65 lat. Projekt ma ocenić występowanie zaburzeń metabolicznych oraz pomóc schudnąć.

Poszukiwane są osoby z otyłością czyli ze wskaźnikiem masy ciała BMI pomiędzy 30, a 39,9 kg/m2 (  ), bez zaburzeń hormonalnych i bez przeciwwskazań do aktywności fizycznej.

Osoby objęte badaniami w okresie 2 lat  będą miały wykonane 4-krotnie oznaczenia biochemiczne z krwi (kopię wyników otrzyma osoba badana). Ponadto wykonana będzie analiza składu ciała i test wydolności krążeniowo-oddechowej na bieżni. Eksperci UMB przeprowadzą wywiady żywieniowe.

2-letnia bezpłatna opieka dietetyczna będzie obejmowała konsultacje z dietetykiem w gabinecie dietetycznym Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego UMB oraz konsultacje telefoniczne i internetowe.

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu (85) 732 82 25 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-14.30.

Planowany termin końca okresu kwalifikacji to 10 lipca 2017 roku

Źródło: Rzecznik Prasowy UMB

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx