Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zabagnić świat – webinar z prof. Wiktorem Kotowskim


Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zaprasza do wzięcia udziału w webinarze z prof. Wiktorem Kotowskim "Zabagnić świat".
 
Prof. Wiktor Kotowski, polski biolog, doktor habilitowany nauk biologicznych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w zakresie ekologii roślin i ochrony przyrody, opowie o mokradłach jako jednych z najważniejszych regulatorów biosfery, a należących niestety do najbardziej przekształconych i najszybciej ginących ekosystemów.
 
 
Niszcząc je, skazujemy na wyginięcie tysiące gatunków roślin i zwierząt, jednocześnie potęgując globalne ocieplenie, zaburzając cykle biogeochemiczne oraz retencję i lądowy wody. Bez naprawy zdegradowanych mokradeł nie powstrzymamy dalszej degradacji biosfery. Ale jeśli je odtworzymy, mamy szansę znacząco złagodzić przebieg katastrofy i ograniczyć jej wpływ. Dobra wiadomość jest taka, że restytucja bagien wcale nie jest trudna. Na przeszkodzie stoi tylko system.
 
Żeby dołączyć do webinaru wyrczy tuż przed 18:00 w czwartek 21 maja kliknąć w link: https://poczta.pracownia.org.pl/webinar/iCZe/zabagnic-swiat
Mechanizm webinaru najlepiej działa z uaktualnioną przstaeglądarką Chrome.
 
Źródło: Facebook

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx